מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

מחירי מנות לחתונה

לא חייבים לאבד את התיאבון בזמן הכנת התפריט, אפשר גם למצוא מנות טובות במחירים סבירים

בחירת מנות לחתונה וכיסוי עלויות המנות הם אחד הדברים המלחיצים בעת תכנון החתונה. לא אחת קורה שהעלות עומדת על 350-400 שקל למנה וההמחאות המתקבלות מכסות רק 80 אחוז מהסכום ואף פחות. את ההפסד רושם לחובתו הזוג הצעיר. אז איך בוחרים מנות לחתונה ולא מפסידים כסף? האם אפשר לבחור מנות יקרות ועדיין לא לצאת בהפסד מעריכת החתונה?

ביניים: להוריד מחיר

אם חשוב לכם לא להפסיד כספים על מנות לחתונה ואף להרוויח מהן, נסו להוריד את עלות המנה ל-150 שקל. מדובר על מנת פתיחה, מנה ראשונה, מנת ביניים, מנה עיקרית, קינוח ותוספות. במקרה כזה, תצטרכו להתפשר על שתי תוספות בלבד למנה העיקרית, 5-6 מרכיבים בשלוש המנות הראשונות (פתיחה, ראשונה וביניים) ו-2 מרכיבים במנה העיקרית. בקינוח יהיו 1-2 מרכיבים לכל היותר. יהיו שיאמרו כי מדובר במנה דלה מדי אולם אם תחשבו על ארוחה במסעדה טובה, תגלו כי מדובר במנה מרשימה מאוד עם אפשרויות בחירה מגוונות.

מחירי מנות לחתונה 1
מנה בשרית (צילום: shutterstock)

טווח מחירים של 200-250 שקל

בטווח מחירים זה אתם מגדילים את האפשרויות להגשה במסגרת הארוחה, אך גם מייקרים עלויות בהתאם. למשל, תוכלו לשלב אלמנטים שנחשבים לחלק מהארוחה העיקרית כבר במנת הפתיחה. כמו קבבונים, המבורגר קטן, שיפודי פרגית ועוד. תוכלו להוסיף למנת הפתיחה מתאבנים שוני.ם גלילות, טרטלטים, סושי ועוד. גם תהיה לכם בחירה מגוונת בלחם המוצע ובמגוון הסלטים. עם זאת, לא תהיינה מנה ראשונה ומנת ביניים אלא רק מנה עיקרית עם תוספות ולאחריה קינוח בשילוב קפה. היתרון במנה זו הוא הגדלה משמעותית של מספר מרכיבי המנה העיקרית (4-5 מנות עיקריות לבחירה) ושל הקינוחים (4-5 מנות קינוח). מדובר בארוחה המצדיקה את מחירה ולכן רוב הסיכויים שתצליחו לכסות בקלות את עלות המנה ולהרוויח עוד 50 שקל לפחות.

300 שקל ומעלה

אם אתם מעוניינים להציע מנות לחתונה יצירתיות במיוחד? התשובה היא ברוב המקרים כן, אולם אם עושים זאת נכון אין צורך לשלם למעלה מ-300 שקל למנה. במחיר של 280 שקל אפשר לקבל היצע עצום במנת הפתיחה. קוקטיילים, קישים, שיפודים, מרקים, קבבונים ועוד. ניתן להוסיף לפחות 10 סוגים שונים של סלטים, להגיש מגוון נרחב של לחם וגבינות, לספק 6-7 מנות עיקריות לבחירה, להקצות לפחות 10 סוגים של תוספות חמות וקרות, מלבד הסלטים, וכן להציע לפחות 8-9 מנות לקינוח.

<b>מנה צמחונית (צילום: shutterstock)</b>
מנה צמחונית (צילום: shutterstock)

אם תחליטו לעלות מעל מחיר של 300 שקל ותרצו מנות הרבה יותר מפוארות ושופעות, קחו בחשבון כי תיאלצו לעתים לספוג 20 אחוז מעלות המנה על חשבונכם. אם אתם עורכים חתונה קטנה, תוכלו, אם תרצו, להשקיע במנות יקרות יחסית. 

לפני שאתם ניגשים לבחור מנות לחתונה ועוסקים בהרכב, קראו את הפרטים הקטנים, ודאו שההנחה שעושים לכם במנות לא נכנסת לכם בסעיף אחר (מלצרים, בר משקאות, השכרת ציוד וכיוצא באלה). השתדלו לבחור במנה בעלות שלכל הפחות תכסה את עצמה ולא תסב לכם הוצאה מיותרת.X

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם