להתחתן בטבע

מדריך קצר יספק לכם את כל מה שעליכם לדעת על חתונה פסטוראלית ומקורית

החלטתם להתחתן ואתם מחפשים רעיונות לחתונה מקורית. לא בא לכם להתחתן באולם, גן אירועים זה לא בדיוק מה שאתם מחפשים ואתם רוצים לערוך חתונה אחרת עם גוון פסטוראלי, המון ירוק ואווירה של התחדשות, התחלה חדשה ושינוי. חתונה בטבע הופכת היום לטרנד חם בשוק החתונות. זהו שינוי מרענן ביחס לחתונה המסורתית, הקונבנציונאלית וחידוש שמאפשר גם לזוג המאושר, גם לאורחיהם וגם לבני המשפחה ליהנות מחוויה שונה ויפה. עבור כל מי שמעוניין לערוך חתונה מיוחדת - טבע הוא רעיון מקורי במיוחד.

<b>אווירה של התחדשות ושינוי (צילום: shutterstock)</b>
אווירה של התחדשות ושינוי (צילום: shutterstock)

ראשית, כדאי לדעת שגם חתונה בטבע דורשת ארגון. אין די במחשבות על רעיונות לחתונה ויש צורך בארגון קפדני ומתוקתק. חתונה בטבע מספקת מגוון אפשרויות מיוחדות ושונות אולם יש צורך ברשימת מכולת קטנה: צריך לקבל רישיון מהרשויות ומכוחות הביטחון (משטרה, כיבוי אש ומד"א); יש צורך בגנראטורים וציוד הגברה, קול ותאורה; יש לארגן ציוד הסעדה (שולחנות, כיסאות, כלים שונים וכיו"ב); רצוי לשכור קייטרינג מקצועי; חשוב להיוועץ במעצבי חתונות המתמחים בעריכת חתונה בטבע הפתוח. ישנם המעדיפים לשכור חברה להפקת חתונות אולם מדובר בהוצאה ניכרת נוספת.

לוקיישנים עבור חתונה בטבע

ישנם מקומות שונים לערוך בהם חתונה בטבע ולכל מי שמחפש רעיון עבור חתונה טבע הוא מקום אידיאלי לאירוע ייחודי שכזה. אז אם אתם זקוקים לקבל רעיונות לחתונה בטבע הקסופ הנה כמה. אם אתם תושבי הצפון, כדאי לבחור מקומות אשר משדרים אווירה לא-אורבאנית. למשל, החאן הגלילי - מתחם גלילי המשקיף לנוף הררי של רמת הגלון והכינרת, הכולל אמפיתיאטרון עם רחבת ריקודים גדולה, חאן שבנוי מקשתות אבן וסככת גפנים, מערה ביזנטית קרירה וגדולה ועוד. אפשרויות נוספות הן מבצר יחיעם הנמצא בקרבת קיבוץ יחיעם בצפון, מבצר שוני הנמצא בין בנימינה לבין זיכרון יעקב, נמצא בלב פארק ז'בוטינסקי ומשקיף אל כרמי ענבים ועמק התנינים, מלא בממצאים ארכיאולוגיים מרהיבים, וכן טחנת הקמח בנחל ציפורי.

תושבי המרכז יוכלו לערוך חתונה בטבע בבית אנדרומדה, ליד ימה של יפו, בתוך החומות של יפו העתיקה, המערה בקיבוץ בית גוברין ובלב חבל לכיש וכן בשמורה המרהיבה נאות קדומים המצויה ליד נחל בן שמן. תושבי הדרום אשר רוצים לערוך חתונה בטבע הדרומי יכולים לבחור באפשרות נפלאה לאירוע שכזה: הגן הלאומי מצדה (יש צורך באישור מרשות שמורות הטבע והגנים), חוות שבדרון הממוקמת ביער להב ומשתרעת על פני כחמישה דונם בלב היער ועוד. כמובן שניתן לערוך את החתונה על הים בכל עיר בארץ השוכנת לחופו של ים. כדאי להתייעץ בארגון החתונה עם חברות שונות היכולות לספק שירותים לאירוע במקומות הדורשים ארגון רב ביותר.