מכינים את העמוד
מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

זום אין: מצלמים חתונה עם ערך חברתי

עסק הצילום החברתי הבא נולד מתוך ויז'ן משותף של ארבעה אנשים אשר רצו לעשות את העולם למקום קצת יותר טוב, ובדרך לספק לכם זיכרנות מתוקים מהאירוע שלכם. סיי צ'יז חברתי

חתונה היא ערב של פעם בחיים וכזה שבטח תרצו להפיק ממנו את המירב, אז מה אתם אומרים על הרעיון לשלב בו גם תרומה לקהילה? הכירו את עסק הצילום החברתי החדש שמשלב צילום ברמה גבוהה עם ערך מוסף, שלגמרי יבטיח שתתחילו את חיי הנישואים שלכם עם כמויות עצומות של קארמה טובה.

זום אין: מצלמים חתונה עם ערך חברתי 1
עסק הצילום החברתי שיספק לכם זכרונות מתוקים מהאירוע (צילום: באדיבות סנאפ, המרכז החברתי לצילום)

"יש ערך מוסף בלהעניק פרנסה לאנשים עם צרכים מיוחדים"

הכירו את 'סנאפ' עסק לצילום שנולד מתוך ויז'ן משותף של ארבעה אנשים אשר רצו לתת משהו קצת שונה, לא מדובר בסתם עסק אלא כזה שמגלם בתוכו תרומה לקהילה. הרעיון לעסק החברתי נולד כאשר ארבעה צעירים עם חזון נפגשו במסגרת מיזם משותף, עידן אסלן, מאיה לבקוביץ', ליאור וינברגר וקארין גרינברג הכירו במסגרת תכנית לעסקים מתחילים, ומהר מאוד הבינו שלכולם יש מטרה משותפת – לעזור לצעירים עם צרכים מיוחדים לקחת חלק פעיל בשוק התעסוקה, "אנשים רוצים לשלם על משהו שמגלם בתוכו תרומה חברתית, יש ערך מוסף בלהעניק פרנסה לאנשים עם צרכים מיוחדים", מספרת קארין גרינברג, מנהלת המרכז.

ביחד הם הקימו את "סנאפ" בית ספר לצילום מקצועי הממוקם בבאר שבע אשר מטרתו היא להכשיר בעלי צרכים מיוחדים כצלמים ומאוחר יותר לספק להם עבודה בתחום, "לכל אחד מאתנו יש זיקה לתחום, לי יש ניסיון בעבודה עם אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, ושלושת השותפים שלי הם צלמים מקצועיים שגם להם יש ניסיון בהדרכת קבוצות כאלו", מספרת גרינברג ומוסיפה, "עידן הוא צלם מקצועי, מאיה היא צלמת עם ניסיון בהדרכת קבוצות עם צרכים מיוחדים וליאור היא צלמת חובבת עם ניסיון בשילוב אנשים עם צריכים מיוחדים בקהילה, כך כל אחד תורם מניסיונו", מרגיש כמו צוות מנצח. 

זום אין: מצלמים חתונה עם ערך חברתי 2
איך בונים עסק חברתי מצליח? (צילום: באדיבות סנאפ, המרכז החברתי לצילום)

ברגע שהתלמידים מסיימים את הלימודים שלהם, הם מקבלים תעודה ומועסקים אוטומטית בחברת 'סנאפ', שם דואגים להם לעבודות לפי ביקוש ושכר מינימום גבוה יותר ממה שקובע החוק, "לצערי כיום שכר המינימום לבעלי מוגבלויות נע בין 7-12 שקלים לשעה, אנו דואגים להצמיד את השכר המשולם להם בהתאם למה שמקובל בשוק", מציינת גרינברג.

הסטודיו פועל כבר שנה, והתכנית מסיימת בקרוב את המחזור הראשון שלה כאשר באוקטובר הקרוב נפתח מחזור חדש. גרינברג מספרת כי כבר עכשיו יש ביקוש לבוגרים אבל הם מקווים להתרחב עוד יותר, "כרגע אנחנו פונים לצעירים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, ובעתיד התכנית תפתח גם למי שלוקה באוטיזם". ב"סנאפ" מצלמים חתונות, חגיגות בר או בת מצווה, צילומי קטלוג, טבע, ניו בורן ובעלי חיים. בינתיים הם מצלמים רק סטילס, אך גם ההתמקצעות בצילומי הוידיאו נמצאת על הכוונות, ואנחנו בהחלט נעקוב. 

זום אין: מצלמים חתונה עם ערך חברתי 3
בינתיים רק סטילס, בהמשך אולי גם וידיאו (צילום: באדיבות סנאפ, המרכז החברתי לצילום)

מה אתם חושבים על ספקים עם ערך מוסף לחתונה? רשמו לנו כאן בתגובות או בדף הפייסבוק של וואלה! מזל טוב
X
מעוניינים בפרטים נוספים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם