איך לבחור שמלת כלה

המחירים, העיצובים, הקשיים, התהיות. מדריך קצר שיפלס לך את הדרך אל שמלת הכלה שתעשה אותך מאושרת

הספקתם כבר לבחור את האולם המתאים ביותר לאירוע המאושר בחייכם, האירוע שתזכרו לעד. לא פסחתם על התקליטן והצלם, כבר טעמתם מנות, סגרתם מחירים ובחרתם כבר את חליפת הערב שילבש החתן.

הדבר היחיד שנשאר לכן  הוא לבחור שמלת כלה אשר מבחינתן של נשים רבות זהו מרכז החתונה: אז איך לבחור שמלת כלה לחתונה ולענות על כל כך הרבה ציפיות? 

<b>השמלה שתעשה אותך מאושרת (צילום: shutterstock)</b>
לענות על כל הציפיות (צילום: shutterstock)

שמלת הכלה: איפה מתחילים?

לפני שמתחילים לחשוב איך בוחרים שמלת כלה, כדאי להתחיל בסקר שוק: חברות שלך, חברות של אמך, חברות לעבודה, שותפות לספסל הלימודים. הנשים שמסביבך יכולות לתת לך עצות רבות לגבי מעצבים, מחירים, סוגי שמלות, עיצובים ועוד.

כאשר תתחילי לחפש שמלת כלה תגלי דוגמאות רבות בקטלוגים, עם בחורות יפהפיות ושמלות נוצצות. אולם, הדבר הכי חשוב לפני שאת בוחרת את השמלה שאת רוצה, זה לבדוק מה מתאים למבנה גופך.

שלב ב': המחירים

ישנם מעצבי שמלות כלה רבים בעלי טווחי מחירים משתנים, לכן לפני שאת מגיעה למדידות ולהתאמות, רצוי שתבררי מראש את טווח המחירים, מספר התשלומים, הנחות על תשלום במזומן ועוד. כלות רבות בוחרות שמלת כלה בהתאמה אישית, בעיצוב אישי ולא מן המוכן ולכן תשומת הלב היא חשובה מאוד.

התחרות בשוק שמלות הכלה היא אדירה על כן ישנה אפשרות להתמקח ולהוציא מחיר טוב שיתאים לכיס שלך. טווח המחירים לשמלת כלה מתחיל ב-3,000 שקל אצל תופרת, בעוד שאצל מעצב בעל שם עשוי המחיר להאמיר ל-20 אלף שקל. ההבדל בין תופרת ובין מעצב ידוע הוא לעתים קטן מאוד מבחינת רמת העיצוב, אך גדול מאוד מבחינת התשלום.

לפעמים ניתן לסגור על חבילה הכוללת שמלת כלה, איפור לכלה ועיצוב שיער, כך שתשלמי קצת יותר על השמלה אבל פחות על עיצוב השיער והאיפור. לכן, חשוב לבדוק אפשרויות להוזיל עלויות מכל הכיוונים ולמצות את כל מה ששוק שמלות הכלה יכול לתת לך.

אז באיזו שמלת כלה לבחור?

לכולנו יש חלקים בגוף שאנו רוצות להבליט, וחלקים אחרים שברצוננו להצניע. לכן, שמלת כלה טובה היא קודם כל השמלה שמתאימה לנתוני הגוף שלך. בפעם הראשונה שתיפגשי עם המעצב, תערכו מדידות ראשונות ותבחרו מבנה. בפעם השנייה שתיפגשו כבר תמדדי עלייך את השמלה ותבדקו אם היא מתאימה לנתונים שלך. הפגישה האחרונה תיערך שבועיים לפני מועד החתונה - אז ייעשו תיקונים אחרונים ושינויים קלים.

עיצוב השמלה הוא עניין אישי מאוד ותלוי בעיקר בך. כשאת מביטה בקטלוגים, תבחיני בשינויי מגמה בין עיצוב מינימליסטי מאוד - שמלה לבנה קלאסית כמו פעם - ועיצוב גרנדיוזי מאוד עם תוספות שונות. מובן שגם בהקשר זה עלייך לאזן בין עיצוב ובין נוחות. אין סיבה שתתפשרי על נוחות לטובת עיצוב. 

<b>בסופו של דבר הבחירה היא שלך (צילום: shutterstock)</b>
בסופו של דבר הבחירה היא שלך (צילום: shutterstock)

שמלת כלה שתתאים לך בול

מודעות לעצמך היא אלף-בית בבחירת שמלת כלה מחמיאה ונוחה. אם את בעלת גוף מלא, בחרי שמלה עם קווים ישרים, ללא חיתוכים, בלי מחשוף גדול או סטרפלס, עם חישוק אחד שלא יבליט אזורים שאין ברצונך להבליט. השתמשי במחוך שעשוי לחטב את גופך. במידה שמבנה גופך הוא רזה, בחרי שמלת קולר שמקנה מראה של כתף מוארכת או בחרי שמלה עם כתפיות דקות.

נתון נוסף שחשוב לשים אליו לב הוא הגובה שלך: שמלת כלה צריכה להתאים גם לגובה ולא רק למבנה הגוף.

כך גם לגבי החזה: אם החזה שלך גדול, אל תשתמשי בבד לבן לחלוטין , אלא בבד תחרה עם כיווצים שלא יבליט את החזה יותר מדי. אם החזה שלך קטן, בחרי בחזיית פוש-אפ או סיליקון והשתמשי במחוך סירה שאיננו עמוק.

ההיצע הרב מאפשר לך לבחור שמלת כלה שעונה בדיוק לצרכייך. כך למשל, תוכלי למצוא שמלות כלה צנועות יחסית ואפילו שמלות כלה לדתיות

רגע האמת הגיע

שמלת הכלה נמצאת, במידה לא מעטה, במרכז האירוע. חתונה היא אירוע שמתקיים פעם בחיים ושמלת הכלה היא הדרך שלך לבטא את עצמך באירוע ולהראות כי פני הזוג לחיים של אושר ואהבה.