מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

טבעות נישואין לגבר

איך בוחרים, על מה כדאי ללכת, באיזה זהב לבחור ואיזה דוגמא כדאי? כל התשובות

טבעת נישואין היא התכשיט הבולט ביותר המציין את קדושת הנישואין, לכן ההתלבטות בין סוגי טבעות נישואין היא טבעית לחלוטין. המעמד שבו מחליפים בני הזוג טבעות נישואין הוא מעמד מרגש וייחודי. גברים רבים מתלבטים ומתחבטים בשאלה איך לבחור את טבעת הנישואין שלהם? בדרך כלל טבעות זה משהו שיותר מאופיין עם נשים ורבים מהחתנים לא יודעים מה חשוב ועל מה לשים לב.
סמל לקדושת הנישואין (צ' - דודי בר סלע)
סמל לקדושת הנישואין (צילום אילוסטרציה: דודי בר סלע)

סמל סטאטוס

לפי ההלכה, אין חיוב לענוד טבעת נישואין לגבר ומדובר לרוב בסמל אשר מבטא את הסטאטוס הזוגי של בן הזוג. טבעות נישואין לגבר שונות מהותית מטבעות הנישואין לאישה כיוון שהן פשוטות, צרות יחסית (קוטר 1.5 מ"מ) ואינן כוללות גימורים, ריקועים או שיבוצים של יהלומים ואבנים טובות. כיום, הטרנד הנוכחי של טבעת נישואין לגבר הוא חזרה לטבעת נישואין עשויה מזהב צהוב.

במידה שאתם מעוניינים לענוד טבעת נישואין לגבר – יש לבחור בזהב 18 קראט. זהב 14 קראט יהפוך את הטבעת לחזקה יותר ולפחות עדינה. גברים מעדיפים טבעת נישואין צרה שאיננה בולטת יותר מדי אלא נחה בפשטות על האצבע. ישנם גברים המעדיפים לשבץ בטבעת אבן יקרה כלשהי (לדוגמה, יהלום שחור במרכז הטבעת) אולם הנוהג הוא להעדיף טבעת נישואין לגבר שתאפשר פעילות יומיומית שוטפת ללא חשש שהאבנים הטובות תתפרקנה או תיפגענה כתוצאה מעבודה פיסית.

חשוב שתהיה נוחה

אם יש משהו שהמון גברים נופלים בו הוא העניין של נוחות הטבעת. מכיוון שמעולם לא ענדו טבעת הם אינם יודעים מה ההרגשה של טבעת על אצבע. ולכן רבים מוצאים עצמם קונים טבעות שמציקות להם ולא נוחות אז הטבעת הופכת לנטל רב. לכן, חשוב מאוד לבדוק האם הטבעת יושבת טוב.

כמה עולה?

מחירי טבעות נישואין לגבר יכולים לנוע בטווחי מחירים מאוד גדולים. הסיבה לכך היא כמובן משקל הטבעת וכמות הזהב ממנה היא עשויה. ככל שהטבעת יותר גדולה כך דרוש יותר חומר להכנתה והמחיר לכך הוא בהתאם. 

X

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם