כמה כסף צריך לתת בחתונה?

כמה כסף לתת בחתונה? כמו כל דבר בחיים, גם הצ'ק לחתונה רק הולך וגדל עם הזמן, ולפעמים זה כבר ממש קשה לדעת מה המינימום הנהוג ומה נחשב פירגון. אז בואו נעשה סדר, כדי שתוכלו לדעת כמה לתת (מעודכן לשנת 2017)

כמה כסף צריך לתת בחתונה? 1
כמה כסף תשאירו לבני הזוג? (צילום: shutterstock)

תיבת המייל שלכם כבר מלאה, כל יום אתם מקבלים 'סייב דה דייט', אסמסים עם תזכורת לחתונה וטלפונים לאישורי הגעה, אבל כמה כסף שמים בכל חתונה? פנקס הצ'קים פתוח והיד רושמת, אבל האם לכל חתונה נותנים את אותו הסכום? בואו נעשה סדר - זה מה שנהוג למוזמן אחד לתת, עכשיו תחליטו אם בא לכם לפרגן או להתקמצן.

משפחה קרובה

ככל שהקירבה המשפחתית עולה, כך נהוג להעלות את סכום הספרות בצ'ק ששם אדם אחד לחתונה, הרי אח או אחות לא יקבלו את אותו הסכום שיקבל בן דוד רחוק. עם זאת, כאן זה יכול להיות קצת טריקי, כי יש משפחות בהן מחליטים מראש שהאחים לא נותנים מתנה. על ההורים אנחנו בכלל לא מדברים, כי זה נע בין צ'ק צנוע למימון החתונה. 

כמה בצ'ק? צפון: 800-3,000 ש"ח | מרכז: 700-5,000 ש"ח | דרום: 800-4,000 ש"ח

כמובן שכיום הצ'ק הוא רק עניין סמלי שנשאר מהעבר, והרבה זוגות מאפשרים "תשלום" באמצעות אשראי. בקבלות הפנים היום ניתן לראות מתקנים הנראים כמו כספומטים שעושים את ההעברה ישירות לחשבון של הזוג, כמו כן נראה שבקרוב יהיו אפליקציות שדרכן תתאפשר העברה של כל סכום ישירות לחשבון הזוג. לדוגמא האפליקציה WEDON 

כמה כסף צריך לתת בחתונה? 2
שוברים את קופת החיסכון, כי מה לא עושים למען אחים? (צילום: shutterstock)

משפחה מורחבת

מוזמנים לחתונה של משפחה ולא יודעים כמה כסף להביא? ובכן, השאלה היא מה מידת הקרבה ביניכם, יש בני דודים שנפגשים כל יום ויש בני דודים שמתראים לפעמים בחגים. ככל שאתם רחוקים, כך תוכלו להרשות לעצמכם לשים סכום נמוך יותר לאדם.

כמה בצ'ק? צפון: 500-2,000 ש"ח | מרכז: 360-1,000 ש"ח | דרום: 500-1,000 ש"ח

חברים הכי טובים

כמה כסף להביא לחתונה של חבר, כמה כסף להביא לחתונה של חברה טובה, אלו השאלות המטרידות ביותר כשמקבלים הזמנה לחתונה, כי הרי ברור שחברים טובים לא יקבלו את המינימום המקובל, אבל עד כמה גבוה זה יהיה? אם מדובר בחבורה של חברים טובים עוד מילדות, נהוג שכולם נותנים את אותו הסכום, אחרת מומלץ שתשימו מעט מעל החברים הקרובים האחרים.

כמה בצ'ק? צפון: 800-1,500 ש"ח | מרכז: 800-1,500 ש"ח | דרום: 800-1,000 ש"ח

כמה כסף צריך לתת בחתונה? 3
חברות עוד מילדות, מה, לא תפנקי בצ'ק? (צילום: shutterstock) 

חברים ממעגל קרוב

כמה כסף מוזמן אחד צריך להביא לחתונה של חבר שאינו החבר הכי קרוב, אבל עדיין חבר מספיק טוב. גם כאן, הסכום משתנה בין כ-50 שקלים מעל המינימום הנהוג ועד הכפלה של הסכום, בהתאם למידת הקירבה.

כמה בצ'ק? צפון: 350-800 ש"ח | מרכז: 400-800 ש"ח | דרום: 350-600 ש"ח

אחים של חברים

חתונות של אחים של חברים הן הכי לא רווחיות, שכן ככל הנראה לחתונה שלכם הם לא יבואו וגם סביר שתכירו ממש מעט מהאורחים, ובכל זאת, כמה כסף להביא לחתונה של אחות של חברה זו שאלה שהתשובה שלה לא ברורה. גם במקרה הזה, אם יוצא לכם להחליף משפט עם האח סביר שתפרגנו קצת יותר בצ'ק  מאשר במקרים שבהם קושי נפגשתם.

כמה בצ'ק? צפון: 250-350 ש"ח | מרכז: 300-400 ש"ח | דרום: 200-300 ש"ח

כמה כסף צריך לתת בחתונה? 4
כמה בצ'ק? זכרו שאתם הולכים לפגוש את האח אולי הפעם השנייה (צילום: shutterstock)

חברים לעבודה

כמה כסף להביא לחתונה של חבר מהעבודה זו שאלת השאלות, כי לרוב מדובר באירוע שיהיה לכם קשה להתחמק ממנו, ולו בכדי שיהיה לכם נעים לפגוש אותם אחר כך במסדרון. אז כמה כסף מוזמן אחד צריך להביא לחתונה של חבר מהעבודה, שהוא לא חבר טוב או משפחה ועדיין אתם רוצים לשמור איתו על יחסים טובים? 

כמה בצ'ק?: 250-400 ש"ח 

האם לדעתכם צריך להביא מתנה במקום כסף לחתונה? שתפו אותנו פה בתגובות או בעמוד הפייסבוק של וואלה! מזל טוב
שם מלא
טלפון