מכינים את העמוד
מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

בר אקטיבי או בר פסיבי

לבחור בבר שמביא את המשקאות לאורחים על רחבת הריקודים או שהאורחים יגשו אליו - זו השאלה

זוגות רבים תוהים איזה בר כדאי להקים בחתונה – בר אקטיבי או בר פסיבי. הפופולאריות הרבה של בר אקטיבי נובעת מן העובדה שהגשת המשקאות – אלכוהול, שייקים, קפיריניות, מוחיטו, קוקטיילים ועוד – נעשית על ידי צוות הבר ישר אל המוזמנים.

היתרון המרכזי של בר אקטיבי הוא היכולת לתמרן את קהל המוזמנים, לענות לרצונותיהם ולמנוע התקהלות ליד הבר. בכך ניכר גם החיסרון המהותי של בר פסיבי – אנשים רבים מתקהלים ליד הבר והצוות עמוס מאוד ולעתים תכופות איננו יכול לתת מענה הולם לרצונותיהם של רבים מן המוזמנים.

בר אקטיבי או בר פסיבי 1
לשתות על רחבת הריקודים (צילום: shutterstock)

ההבדלים

אם אתם מתלבטים בין בר אקטיבי ובין בר פסיבי –אולי יעזור לכם להבין איך זה מתקיים בפועל. הבר מכיל קומבינציה של משקאות אלכוהוליים יחד עם משקאות פתיחה (אפריטיף), שנאפסים ושייקים. צוות הבר (ניתן לבחור בברמנים מקצועיים אולם גם ברקדניות) עובר בין המוזמנים ומציע להם משקאות שונים.

ניתן להציע משקאות מסוגים שונים כגון וודקה (אבסולוט, סמירנוף, פינלנדיה, סטולצ'ניה, סקאיי, גריי גוס), ג'ין (גורדונס, ביפיטר, הרפון), טקילה (קוארבו סילבר או גולד, קוארבו בלאק), רום (בקארדי, קפטן מורגן ספייס או דארק, נגריטה, רונריקו, קסאשה 61), וויסקי (J&B, ג'יימסון, ג'וני ווקר, שיבאס, גרנטס), אפריטיף או דג'סטיף (מרטיני באינקו או רוסו, קמפארי, פסטיס, אוזו, עראק, ייגר מייסטר), ליקרים (שנאפס, פיג', בד אפל) ומשקאות אנרגיה (XL, בלו, רדבול).

בצד המשקאות האלכוהוליים מוגשים גם שייקים שונים שהוכנו, לרוב על בסיס מים. כמו כן, ניתן לצ'פר את המוזמנים עם ממתקים שונים כמו סוכריות גומי.

מוכרח לזוז

ניתן עם זאת להציע בר פסיבי אשר יספק את כל המשקאות והפינוקים אשר מספק בר אקטיבי ולמקמו לא רחוק מן הרחבה. עם זאת, קחו בחשבון כי המגבלות של בר פסיבי, הן ביחס לשירותים שביכולתו להציע למוזמנים והן ביחס לגודלו, הן קריטיות כאשר מדובר בחתונה העולה על 250 מוזמנים.

מעבר לכל, בר אקטיבי גורם לאנשים לזוז: במקום לקחת משקה ולחזור שולחן, אנשים משתלבים באווירת החגיגה הכללית, רוקדים ונהנים. מוזמנים מבוגרים יעדיפו אמנם לקבל משקה ולהישאר לשבת בשולחן, אולם גם במקרה הזה יש יתרון מובהק לבר אקטיבי שכן הוא מגיע ישר אל האורח וזה איננו צריך לכתת את רגליו אל עבר הבר ולעמוד בתור.

X
מעוניינים בפרטים נוספים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם