מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

מחירי טבעות אירוסין

מה חשוב לבדוק, איך אפשר להוזיל עלויות ולמי שווה לפנות? כל התשובות

נתחיל מהסוף: טבעת אירוסין היא הוצאה כספית לא קטנה. אפשר להוזיל לכאן או לכאן, אולם כל טבעת אירוסין שמכבדת את עצמה תעלה לכם מעל לאלף שקלים.

מספר גורמים משפיעים על מחירי טבעת האירוסין: צפיפות הזהב ושיבוץ יהלומים. כלומר, ככל שהטבעת עשויה מזהב טהור יותר (18 או 24 קראט, לדוגמא), כך העלות תהיה גבוהה יותר. בדומה לכך, אם תחליטו לשבץ יהלומים בטבעת האירוסין, סביר להניח שהמחיר יעלה בהתאם. 

<b>חשבון פשוט (צילום: shutterstock)</b>
הוצאה כספית לא קטנה (צילום: shutterstock)

איך ניתן להוזיל את מחיר טבעת האירוסין?

כאמור, מחירן של טבעות אירוסין יכול להאמיר לכמה אלפי שקלים, אולם אתם לא תמיד חייבים לשלם כל כך הרבה כסף כדי להציע נישואים, שכן ניתן להוזיל את עלות הטבעת, לעיתים אף בכ-50 אחוזים.

אחד הפרמטרים למחיר טבעת אירוסין הוא צפיפות הזהב. כלומר, ככל שתרכשו טבעת עם צפיפות זהב נמוכה יותר, כך ירד מחירה. אם תעדיפו לבחור טבעת אירוסין בעלת צפיפות הזהב הגבוהה ביותר – 24 קראט, סביר להניח שגם תשלמו בהתאם. לכן, אם אתם לא יכולים להרשות לעצמכם את העלויות, לכו על טבעת אירוסין עם פחות מ- 18 קראט.

גורם נוסף שמייקר את מחיר הטבעת הוא שיבוץ יהלומים. במקרה כזה, כדי להוזיל את המחיר, אתם יכולים לבחור טבעת עם אבני חן, במקום יהלום. אולם, דעו כי רבים עדיין מעדיפים את היהלום המסורתי.

בימנו, מקובל להתפשר ולבחור באופציית ביניים, קרי: טבעת יהלום במחיר סביר ביותר עם קראט זהב בינוני. אפשרות נוספת היא לרכוש טבעת בחנות התכשיטים המועדפת עליכם, ואילו את היהלום עצמו לקנות בבורסת היהלומים ברמת גן. אופציה זו אומנם מצריכה לא מעט טרחה ומאמץ, אך היא יכולה להוזיל לכם משמעותית את מחירה של טבעת האירוסין.

אז כמה עולה טבעת אירוסין אחרי כל השינויים וההוזלות? ובכן, זה תלוי רק בכם ובחשיבות שאתם נותנים לכל פרט בטבעת, ולכן ההמלצה הטובה ביותר היא לערוך סקר שוק והשוואת מחירים. רשמו לכם בצד את שם היצרן ואת עלותה של כל טבעת ואז בדקו איפה קיבלתם את ההצעה שהיא גם האיכותית ביותר וגם הזולה ביותר. יחד עם זאת, אם הצעת המחיר זולה במיוחד, כדאי לבדוק שהיצרן לא מתפשר במקומות מסוימים על מנת להחזיר לעצמו את ההפסד הכספי בעקבות המיקוח שערכתם עמו.

X

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם