מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

אולם או גן אירועים לחתונה

מתלבטים בין אולמות לחתונה ובין גני אירועים לחתונה? גורמים כמו גודל המקום, תקציב ועונת השנה - יסייעו לכם לבחור

פעם, וזה לא היה ממש מזמן, חתונות היו נערכות בדרך כלל במסגרת אולם חתונות מסורתי עם כל מה שכרוך בכך: יוצרים קשר עם אולם לחתונה, בודקים מספר מקומות, מתלבטים ביניהם וסוגרים על אחד מהם. היום, זוגות רבים מתלבטים בין אולם לחתונות ובין גן אירועים לחתונה – לשניהם יתרונות וחסרונות. שניהם יכולים לשרת אתכם באותה מידה ולכן ההתלבטות קשה שבעתיים. 

<b>לא רק אולם חתונות מסורתי (צילום: דודי בר סלע)</b>
לא רק אולם חתונות מסורתי (צילום: דודי בר סלע)

הגודל כן קובע

היום אולם חתונות הוא לא מה שהיה פעם. בעלי אולמות שדרגו את העסקים שלהם וניתן למצוא אולם חתונה עם אזור פנימי וחיצוני, השקעה רבה מאוד בעיצוב והרבה תכנון. גן אירועים לחתונה כמקום לערוך בו את האירוע נותן פייט לא קטן לבעלי אולמות, וגם מבחינת המחירים ישנם הבדלים ניכרים: גן אירועים טוב עלול גם להיות יקר יותר. אז איך מחליטים?

הפרמטר הראשון שיסייע לכם להחליט הוא מספר המוזמנים המגיעים לחתונה. במידה שאין לכם מוזמנים רבים, עדיף לשכור אולם לחתונה שלכם מאשר לשכור גן אירועים לחתונה ולשלם כסף מיותר על החלל הרב. אולם חתונות בגודל סביר יכול לשרת את הצרכים שלכם ולתת מענה מושלם הן לכם והן לאורחיכם. עדיף אולם קטן יותר ומלא מאשר גן יחסית גדול וחצי ריק. באולם אירועים גדול דיו ניתן לערוך בחוץ את קבלת הפנים והחופה, ובפנים את הריקודים, הסעודה והשמחה הגדולה. יתרון נוסף טמון בכך שאולמות אירועים מצוידים במערכות הגברה וקול (סאונד) בהתאם כך שהדבר יקל עליכם ועל הדי ג'יי שתבחרו.

תלוי בעונה

אם יש לכם הרבה מוזמנים, גני אירועים לחתונה עדיפים על פני אולמות חתונה לא רק בשל גודלם אלא לאור החוויה שביכולתם לתת למוזמנים לחתונתכם: אווירה פסטוראלית, צמחייה, אירוע הנערך תחת השמיים הפתוחים והימנעות מתחושה של סגירות ומחנק, ממש כמו חתונה בטבע. בנוסף, במידה שאתם בוחרים קייטרינג לחתונה – שירותי קייטרינג כאלה משתלבים במרחב הגדול של גן אירועים לחתונה נהדר.

<b>הירוק מוסיף לאווירה החגיגית (צילום: shutterstock)</b>
הירוק מוסיף לאווירה החגיגית (צילום: shutterstock)

לעתים ההכרעה בין אולם חתונות ובין גן אירועים לחתונה נגזרת מעונת השנה. במידה שהזוג הצעיר בוחר להינשא בחורף, עדיף לו לשכור אולם לחתונה ולהימנע מפגעי מזג האוויר: לחות גבוהה, חום כבד, גשם זלעפות או ממטרים קלים. במידה שאתם נישאים באביב או בקיץ, גן אירועים לחתונה יכול דווקא לשרת אתכם כיוון שמדובר במרחב פתוח שאיננו מחניק ומאפשר תנועה קלה במתחם גן האירועים.

X

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם