מכינים את העמוד
מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

בחירת המוזיקה לחתונה

כמה עצות שיעזרו לכם ליצור הרמוניה בין המוזיקה לבין הקהל ולנצח על חתונה מדליקה במיוחד

זוגות רבים מעוניינים לנהל את החתונה לפי העדפותיהם ורצונותיהם, כולל המוזיקה שתושמע בה. אולם חתונה כידוע איננה מורכבת רק מבני הזוג ומבני משפחותיהם, אלא גם ממאות מוזמנים המגיעים לחתונה בציפייה ליהנות. אז איך לבחור שירים לחתונה שישביעו את רצונם של מרבית המוזמנים מבלי לגרוע מחשיבות הערב לחתן ולכלה?

לפני שאתם באים לבחור שירים לחתונה' כדאי שתזכרו שבדיוק למטרה הזו ישנו תקליטן לחתונה אשר תפקידו הוא לבחור את השירים. אל תבזבזו זמן ותתחילו לגבש רשימת שירים לחתונה שנראים לכם הולמים. נסו לבנות פרופיל של המוזמנים לחתונה: כמה מהם צעירים וכמה מהם מבוגרים יותר, מהו הפרופיל החברתי של המוזמנים ואיזו מוזיקה תהיה מקובלת לדעתכם עליהם.

לרוב, מוזיקה ישראלית ועברית היא בון טון בחתונות וכדאי לבסס את המוזיקה בחתונות על המכנה המשותף הרחב ביותר. אם אתם רוצים לשלב מוזיקה לועזית – פופ, מוזיקה שחורה, דאנס, ג'ז, קאנטרי וכיו"ב – התייעצו עם הדי.ג'יי באילו שירים כדאי לבחור.

בחירת המוזיקה לחתונה 1
מוזיקה ללב היא חודרת (צילום: shutterstock)

לא מזיק להתייעץ

מלבד הדי.ג'יי, כדאי להתייעץ גם עם ההורים ועם החברים הקרובים בדבר שירים לחתונה שברצונכם להשמיע. זוגות שנישאו לפניכם יכולים להיות מקור לא רע לעצות, כי הרי אין חכם כבעל ניסיון. רגעי השיא בכל חתונה הם: הכניסה לחופה, שבירת הכוס, סלואו החתונה ושיר סיום – לכל אלו נוהגים להתאים שיר מיוחד.

אם אתם מתעקשים לבחור שירים ספציפיים ומעדיפים לחפש באינטרנט שירים מסוימים, כדאי לעשות מאמץ ולחשוב טוב אם אנשים יבינו את כוונתכם ויתחברו לשיר שבו בחרתם. שירים לחתונה צריכים להיות פופולאריים, מובנים ומקובלים; מקוריות יתר עלולה שלא להתקבל טוב אצל חלק מן המוזמנים. קחו בחשבון שאתם רוצים אווירה שמחה ומלאת ריקודים בחתונה שלכם, ולא אורחים אובדי עצות שיישארו דבוקים למקומם.

להתחשב בקהל

בחתונות רבות נוהגים לערוך הרקדות בין מנה למנה. אם אתם מעוניינים להיות מקוריים מאוד, התייעצו עם הדי.ג'יי בנוגע לסוג השירים אשר יושמע בכל הפסקה. זה יישמע אולי מצחיק אולם שירים שאחרי מנת הפתיחה אינם מתאימים לשירים שאחרי המנה העיקרית. כמו כן, אורחים מבוגרים, שנוטים לעזוב בשלבים מוקדמים לא באמת יתחברו לכל סגנון, לכן שירים פרועים או קופצניים כדאי להשאיר לחלקים המאוחרים יותר של הערב.

אם אתם רוצים חתונה מיוחדת ומקורית עוד יותר, כדאי לחשוב על אופציה של קריוקי. אם תקדישו חלק מהאירוע לקריוקי, הקהל יתחבר עוד יותר והערב עשוי לזרום יותר. קריוקי הוא גם מצחיק, גם מהנה וגם משעשע. בכל מקרה, שימו את הקהל בראש סדר העדיפויות שלכם. בסופו של דבר, אתם רוצים שהמוזמנים שלכם ייהנו מהערב.

 

X
מעוניינים בפרטים נוספים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם