מכינים את העמוד
מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

טיפים לסיכום עם הדי.ג'יי

אל תהססו להתעקש על הדברים הקטנים והחשובים שימנעו כל מחלוקת בזמן האירוע ואחריו

יצרתם קשר עם תקליטן לחתונה וכבר הספקתם לסגור על סגנונות מוזיקליים, הצעתם רשימת שירים, תיאמתם ציפיות, סגרתם מועד ועיגנתם הכול בהסכם. האם בכך תמו הדברים? לפני שאתם מחליטים שעניין התקליטן כבר סגור, כדאי לוודא כמה דברים בסיסיים העשויים למנוע אי-נעימויות ולאפשר לכם להגיע לחתונה בראש שקט. אל תשכחו לעגן הכול במסגרת החוזה; הסכמה שלא הוסדרה בחוזה, איננה תקפה.

טיפים לסיכום עם הדי.ג'יי 1
אל תתנו לו את כל הכוח (צילום: shutterstock)

רישיון מאקו"ם

כשאתם באים להיפגש עם תקליטן לחתונה - הקפידו לברר עמו שיש לו רישיון מאקו"ם. רישיון כזה מאפשר לו לנגן שירים של יוצרים וזמרים מפורסמים בפומבי וקבלתו כרוכה בתשלום של התקליטן לאקו"ם. עניין זכויות היוצרים כיום הוא סוגיה משפטית לכל דבר ובמידה שינגן בחתונתכם תקליטן לחתונה שאין ברשותו רישיון מאקו"ם, גם הוא וגם אתם חשופים לתביעות. אל תתפשרו ואל תשכרו תקליטן לחתונה שאיננו מורשה אקו"ם.

ציוד טכני

ודאו עם התקליטן שהוא מגיע עם מערכת חלופית במידה שתהיה תקלה במערכת שהוא מביא עמו. אלמלא יהיה ברשותו ציוד חלופי, כל האירוע עלול לרדת לטמיון. בנוסף, בקשו מהדי.ג'יי לשוחח עם בעלי האולם ולוודא כי עניין התשלום על ציוד ההגברה ייסגר לפני האירוע. אל תניחו לדברים האלה להיסגר לאחריו משום שאתם אלה שתצטרכו להתערב וכל כאב הראש הזה יהיה עליכם.

ביקור במקום

סיירו עם התקליטן באולם האירועים. שימו לב כי הוא מבין את רצונותיכם, כי הוא קלט את הפרטים הטכניים מבחינת חשמל, תאורה, ציוד הגברה. ודאו שהוא ובעלי האולם מבינים זה את זה ומתואמים לגבי מה שצריך לקרות בערב החתונה. אל תהססו לשאול שאלות טכניות גם אם נראה לכם שאתם בורים בכל הנוגע לעניינים כאלה. עדיף לשאול ולהבין מאשר להתמודד עם תקלות טכניות ביום האירוע.

עוזר טכני או טכנאי

הקפידו שהתקליטן מביא עמו עוזר או טכנאי שיסייע לו בתפעול הציוד, בהפעלת ציוד ההגברה, בהכנת החומרים להשמעה ובכל הפרטים הטכניים הקטנים. תקליטנים רבים יעדיפו לעשות הכול בעצמם כדי להימנע מלתת תשלום לאדם נוסף. לעתים, הם באמת מנוסים מספיק לעשות הכול לבדם, אולם לא אחת הם זקוקים לעזרה. בקשו מן התקליטן להביא עמו אדם נוסף שיכול לסייע לו.

ציון שעת הגעה ועזיבה

אל תניחו מראש שהתקליטן יודע בדיוק מתי להגיע ובדיוק מתי לעזוב. ישנן חתונות הנמשכות מאוחר אל שעות הלילה הקטנות. ציינו במפורש את שעות ההגעה והעזיבה. אל תגיעו למצב שבו התקליטן עייף ורוצה כבר לעזוב את האירוע בעוד שאתם מעוניינים להמשיך ולחגוג. דאגו שהשעות הספציפיות יצויינו בחוזה.

אל תהססו להראות את החוזה לחברים שכבר נישאו או להורים. קחו את החוזה הביתה ודאגו להוסיף או לגרוע ממנו פרטים. כדאי לתעד כל הסכמה וכל פרט על מנת להימנע מוויכוח מיותר במידה שחלילה תהיינה מחלוקות ביניכם ובין התקליטן בתום האירוע.

 

X
מעוניינים בפרטים נוספים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם