מכינים את העמוד
מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

חליפת חתן

לרכוש חליפה או לשכור? לקנות בחנות או לתפור תפירה אישית אצל תופרת? הכל על חליפות חתן

אחת האמונות הרווחות הן ששמלת הכלה היא מרכז הערב מבחינתם של רבים, מושכות את כל תשומת הלב מחליפת החתן. לכן, רבים נוהגים לשכור חליפה ואחרים מעדיפים לרכוש אותה מתוך מחשבה שהיא עשויה לשמש אותם גם באירועים חגיגיים בעתיד. אולם כיום, גם חליפת חתן הפכה לפריט אופנתי ויוקרתי. חליפות חתן מעוצבות ומסוגננות מותירות רושם רב על האורחים וגורמות לחתן עצמו להיראות באור זוהר כמעט כמו הכלה.

חליפת חתן 1
מסוגננת (צילום: shutterstock)

לרכוש או לשכור?

ההתלבטות הראשונה העולה בהקשר זה היא האם לרכוש חליפת חתן או שמא לשכור אחת. העלות הבסיסית של חליפה לחתונה עומדת על מאות רבות של שקלים ומאמירה לכמה אלפים. אי לכך, חתנים רבים מעדיפים להימנע מן ההוצאה, או לכל הפחות להקטין אותה, ובוחרים לשכור חליפה מפוארת שאותה ישיבו בתום האירוע לחנות, במקום לרכוש חליפה יקרה במיוחד שאותה ילבשו באירועים נדירים, אם בכלל.

חתונה היא כידוע אירוע של פעם בחיים וישנם מקומות רבים אשר מוכרים חליפות מהודרות במחירים אטרקטיביים. לפני שאתם מחליטים אם לרכוש חליפה, ערכו סקר שוק. כיוון שמדובר באחד האירועים המכוננים בחייכם, בוודאי תעדיפו חליפה חדשה משלכם על פני חליפה שנלבשה כבר בעבר באירועים של אנשים אחרים. כדאי לברר את המחירים תחילה לפני שמכריעים הכרעה סופית. שימו לב כי רבות מהחליפות מגיעות עם אקססוריז כמו חגורה מתאימה, נעליים, עניבה, ואולי אף שעון מתאים. לכן, אם תרצו להוזיל את חליפת החתן עדיף לרכוש את האביזרים בנפרד.

אם לאחר שערכתם סקר שוק אתם מבינים כי רכישת החליפה חורגת מהתקציב שהקציתם לעניין, בחרו בהשכרת חליפה.

מעצב מוכר או תפור ביד

חליפת חתן נראית לעתים עניין פשוט למדי ולכן תפירה אצל תופרת עשויה בהחלט להוזיל את העלויות במאות שקלים. אולם דין רכישת חליפת חתן אצל תופרת איננו כדין רכישתה בחנות: בחנות תקבל חליפה המתאימה למידותיך ותוכל להחליף בין חליפות במידה ותרגיש לא נוח במכנסיים, או שמא תחוש כי הבלייזר איננו יושב עליך כיאות. לא כך אצל תופרת. אצל תופרת תוכל אמנם למסור את מידותיך ואף לבחור את הבדים ולעצב את החליפה כרצונך, אך אלמנט הבחירה הסופית חסר. לא תוכל לומר לתופרת כי אינך מעוניין בחליפה שנתפרה עבורך.

עם זאת, חשוב להדגיש כי ישנן תופרות מיומנות מאוד בעל ותק אדיר שיודעות את מלאכתן וחלקן הגדול יכול לייצר חליפה ברמת גימור מעולה.

שניים או שלושה חלקים

חליפת שלושה חלקים היא תמיד אלגנטית ומרשימה יותר מאשר חליפת שני חלקים. יחד עם הזאת, הקיץ הישראלי חם ולח. על כן ישנם חתנים המעדיפים חליפת שני חלקים שלא תגרום להם להזיע מדי ותאפשר להם להרגיש בנוח. במידה שהחתונה מתרחשת בחורף או בסתיו, חליפת שלושה חלקים תשווה מראה אלגנטי ומכובד מאוד.

שיקול נוסף בבחירה קשור לטיב החליפה עצמה: האם החתן מעדיף חליפה אלגנטית או ספורטיבית. חליפה ספורטיבית תשדר מראה קליל ונינוח וגם תאפשר לחתן עצמו לחוש בהתאם. לכן, מעבר לשאלת העונה שבה נערכת החתונה, עולה פה עניין אישי ביותר והוא טעמו של החתן. אין טעם לבחור חליפה לפי דעות של אחרים, חשוב שהחליפה שתירכש תהיה לטעמו של החתן – ולא לטעמה של הסביבה.

לבסוף, מעל הכול, חשוב לבחור חליפה נוחה, שאינה חונקת ומתאימה למבנה הגוף. אמנם חלק ניכר מן החתנים מחליפים חלק מהביגוד לאחר החופה, אך רצוי שעד החופה החתן ירגיש בנוח, יסתובב בחופשיות ולא יחוש לחץ או מחנק. חליפה איננה עונש וגם אלה מביניכם שאינם חובבי לבוש רשמי יכולים להרגיש נהדר בעודם לובשים חליפה ולהעביר את הערב בנוחות מרבית.

X
מעוניינים בפרטים נוספים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם