מכינים את העמוד
מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

בחירת מקום לחינה

לא חייבים לערוך טקס חינה בחיק המשפחה בלבד. כמה הצעות לבחירת מקום לאירוע

טקס החינה (או חנה), הנערך מספר ימים לפני טקס החתונה, מסמן את המעבר של בני הזוג מחיי הרווקות לחיי הזוגיות בחיק הנישואים. החינה נושאת משמעות דתית בקרב יוצאי עדות המזרח ובמהלך הטקס צובעים החתן והכלה את ידיהם בצבים המופקים מעלי צמח החינה, זאת כדי שיהיה להם מזל טוב בחיי הנישואים המשותפים אותם הם מתחילים.

לרוב משתתפים בטקס החינה המסורתי קרובי משפחה וחברים, אולם היקף המוזמנים קטן יותר מהחתונה עצמה, לכן נוהגים לערוך אותו במקום שונה מהמקום בו צפויה להיערך החתונה.

בחירת מקום לחינה 1
טקס צביעת הידיים (צילום: ענבל שנברגר)

אולם או מסעדה

מכיוון שאירוע החינה עצמו כולל מלבד התלבושות הצבעוניות, שמשתנות מעדה לעדה, גם מאכלים מתוקים, רבים יעדיפו לערוך אותו במסעדה.

עם זאת, לא כל מקום מתאים לחגיגת חינה, עדיף לבחור במקומות שכבר התמחו וצברו ניסיון במתן שירותים לאירועי חינה. כמו כן, ישנם מקומות המספקים את כל הדרוש לעריכת טקס חינה שמח בהשתתפות החברים ובני  המשפחה המורחבת כמו, די.ג'יי או להקת חינה, צלם, קייטרינג מסורתי ותלבושות.

בבואכם לתכנן את האירוע כדאי לקחת בחשבון את אופי הקהל שצפוי להגיע, אם הוא מורכב ברובו מצעירים ניתן לבחור במקום עם משטחי ריקודים והגשת אוכל בצורת בופה, במידה וקהל המוזמנים מורכב ברובו מאנשים מבוגרים עדיף ללכת על מסעדה המספקת מקומות ישיבה לרוב ואף מגישה את הכיבוד אל השולחנות.

הדגשים נוספים

בבואכם לבחור מקום לאירוע חשוב לשים לב לפרטים טכניים, שאולי נראים שוליים אך עלולים להשפיע על הצלחתו של האירוע. ראשית, תמיד יש לוודא שלבעל המקום יש רישיון עסק בתוקף, גם אם נדמה לכם שמדובר במקום קטן. כדאי לבחור את הנגישות והמרחק של האולם לרוב המוזמנים – לא תרצו לטרטר את האורחים שלכם למקום המרוחק מביתם. רצוי לוודא שהוא נגיש לקהל המבוגרים, בעיקר הם ישנם ביניהם כאלו שיגיעו לחינה אך לא לאירוע החתונה עצמה. 

החתונה עצמה היא עסק מאוד יקר, לכן בבואכם למצוא מקום לעריכת טקס החינה בדקו את התקציב שעומד לרשותכם, לעיתים עדיף להסתפק במסעדה קטנה הגובה מחיר נמוך יותר מאולם מפואר.

 

X
מעוניינים בפרטים נוספים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם