מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

איפור כלות דוגמאות

אילו סגנונות איפור כלות ישנם, אילו צבעים כדאי לשלב וכיצד תדעי מה מתאים לך?

שמלת כלה כבר יש לך, אבל מה שיהפוך את המראה שלך למושלם זה ללא ספק האיפור. אם ברצונך לבחור סגנונות איפור כלות כדאי תחילה לבדוק איזה איפור מתאים לך ולעורך ביומיום. ישנם כל מיני סגנונות מומלצים, חלק שמרנים יותר וחלקם נועזים יותר, אולם הדבר הראשון שעלייך לעשות הוא להקשיב לעצמך. אם את מתלבטת בין סגנונות איפור כלות, ההמלצה הבסיסית היא להשתמש בסגנון איפור שאת יודעת בוודאות שמתאים לך.

הסגנון הבסיסי ביותר מכל סגנונות איפור כלות הוא הסגנון הקלאסי – מראה נקי וזוהר. ניתן להתאפר בצבעים עדינים של גווני שמנת, אפרסק וזהב. הגוונים הללו מאפשרים לכלה להבליט את יופייה הטבעי ולהתמקד בפניה. ישנן כלות שמעדיפות גווני חום, זהב וכסף. במסגרת הסגנון הקלאסי, המאפר בוחר במסקרה שחורה או חומה ובעיפרון לתיחום עיניים, פנימי ואף חיצוני. גווני הסומק יותאמו לגווני הצלליות כאשר בדרך יבחרו גווני אפרסק או ורדרד או הצללה עדינה, והשפתון בגוון ורוד, חום בהיר, אדמדם או קורל. לרוב השפתון יהיה בגוונים טבעיים.

<b>קלאסי או נועז? (צילום: shutterstock)</b>
קלאסי או נועז? (צילום: shutterstock)

המראה המעושן

ישנן כלות המעדיפות סגנונות נועזים יותר. כך, כלה בעלת גוון עור שחום יותר תעדיף גוונים מבריקים וזוהרים עם שילובי צלליות בהירות ואף כהות למטרת מראה מעושן דרמטי ואף חתולי. רוב הגוונים הנבחרים יהיו גווני פסטל בשילוב סקלת גוונים כהים (סגולים, ירוקים ואף חומים ושחורים). מאפר הכלה ישתמש בגווני חום ליצירת הצללות. הסומק יתאים לרוח האיפור בעיניים (אם האיפור יהיה בגווני אפרסק וחום, הסומק יהיה בגוון אפרסקי על מנת שלא ייראה מצועצע וצבעוני מדי). האודם עצמו יהיה בגוון ורוד-חום עדין או בגוון שפתיים טבעי. המראה הזה הוא מראה רומנטי ותמים ומתאים לאירוע מסורתי וקלאסי.

ניתן לבחור במראה מעושן-דומיננטי עם צללית כהה ואייליינר. עם זאת, כלה בעלת גוון עור כהה תצטרך ניגוד שלא יגרום לעורה לכהות הרבה יותר. באיפור נועז, העין תודגש בצלליות כהות עם גווני שחור, חום כהה,  ועוד. המאפר ישתמש בסומק מודגש בלחיים בגווני חום ובשפתון עדין שיאפשר לקהל להתמקד בעיני הכלה. חשוב שהסומק יתאים לאיפור כאשר השפתיים והלחיים יראו סולידיות יותר ביחס לעיניים.

ללכת רחוק

ישנן כלות המעוניינות באיפור דומיננטי מאוד ונועז במיוחד ולכן תבחרנה בגוונים ירוקים או כחולים ותשלבם עם צלליות בגוונים כהים. למשל, שילוב של שמנת עם חום כהה. חשוב לבדוק איפור מסוג זה פעם נוספת במידה שעור הכלה שחום מאוד או בהיר מאוד. בסופו של דבר, המטרה איננה להפחיד את הקהל. באיפור נועז מעין זה, ניתן לשלב עיפרון שחור לתיחום העין.

לפני שאת בוחרת סגנונות איפור כלות – כדאי לך להצטלם ולהראות תמונות לקרובות משפחה, לחברות או לחברותייך למשרד. לעתים, מה שנראה לך כמקורי ומהמם עלול להיראות לאחרות כנועז מדי ושטחי. אל תבחרי סגנון על המקום וכדאי "לקחת אותו לניסיון" ולהסתובב עמו יום שלם על מנת לבדוק אם הוא מתאים לעור פנייך ומה הן תגובות הסביבה.

X

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם