מכינים את העמוד
מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

עיצוב ההזמנות

איך לשלב בין עיצוב לבין טקסט, האם לבחור בהזמנה דו-צדדית ובאיזה סוג נייר לבחור? כל התשובות

לעתים קרובות אנו מעוניינים לערוך עיצוב הזמנות לחתונה כך שייראו בלתי-נשכחות, מקסימות ויותירו רושם על המוזמנים. לא פעם נשארות ההזמנות באלבומים המשפחתיים ורבים מהקרובים לנו נוטים לשמור אותן.

בבואכם לבחור עיצוב הזמנות לחתונה חשוב להתחשב בשלושה נתונים חשובים: עיצוב ההזמנה ומקוריותה; ההתאמה בין העיצוב ובין הטקסט הנכתב על הגבי ההזמנות לחתונה עצמן; והיחס שבין העיצוב לבין גודל ההזמנה עצמה.

עיצוב ההזמנות 1
כתום-אפרסק-רענן או כחול-מצולות-ים (צילום: shutterstock)

עיצוב שמותאם לפרטים

עיצוב הזמנות לחתונה דורש מכם הבנה כי הזמנה היא מעין כלי המיועד להעברת אינפורמציה: בחרו בפונטים (גופן) קריאים, שיהיו ברורים וקריאים גם למוזמנים מבוגרים יותר; הבליטו את תאריך החתונה; הקצו שטח נפרד בהזמנה לשעת החתונה, למיקום האולם, להנחיות ההגעה ולמספר הטלפון שבאפשרותו המוזמנים יכולים ליצור עמכם קשר.

צורת ההזמנה הפופולרית ביותר היא זו שמציבה במרכזה את שמות בני הזוג, את שמות הורי בני זוג, את תאריך החתונה ממקמים באמצע הדף, ובתחתית את שאר הפרטים הרלוונטיים. אם אתם בוחרים בהזמנה דו-צדדית, רצוי שתעצבו כרצונכם את הדף הראשון עם כמה שפחות טקסט (למשל, "א' ו-ב' מתחתנים") ובדף השני והשלישי תיתנו את הטקסט הרלוונטי. הקפידו לערוך הגהה לטקסט ולוודא שהוא ברור ונקי משגיאות. רצוי לבחור בגודל בינוני של הזמנה המאפשר לכם לשלב בין עיצוב כרצונכם ובין טקסט ברור ומקורי.

העדפות אישיות

עיצוב הזמנות לחתונה – כמו כל תחום אחר – קשור בעיקר להעדפות האישיות שלכם. ישנם זוגות המעדיפים עיצוב קלאסי עם כל הסמלים המזוהים עם חתונה (דמויות חתן וכלה, חופה, תמונות של בני הזוג ועוד). בהתאם בוחרים גם את סוג הנייר, כאשר ישנם זוגות המעדיפים דף קלף שהוא הנייר הקלאסי ביותר להזמנה; ישנם זוגות המעדיפים הזמנה צבעונית יותר אשר מודפסת על גבי נייר כרומו בוהק או מט עם כיתוב הומוריסטי וחביב.

מבחינת טקסט ניתן להוסיף להזמנה גם שיר מקורי או שיר מפורסם של משורר או משוררת ידועה, או כמה מילים שמבטאות את יחסכם באשר לאירוע החשוב ביותר בחייכם. דבר חשוב ביותר בהקשר הזה הוא לעצב את ההזמנה כך שיהיה הבדל ברור בין הטקסט האישי שאתם בוחרים להוסיף, התמונות שברצונכם להכניס ושלל העיצובים שבהם אתם מעוניינים, לבין הטקסט האינפורמטיבי.

בסופו של דבר, הזמנה לחתונה מיועדת ליידע את המוזמנים בנוגע לתאריך, למיקום האולם (ישנם זוגות הבוחרים להוסיף מפה קטנה ובה מיקום האולם), וכן פרטים חשובים כמו מספר טלפון והנחיות הגעה. לכן, לא מעט זוגות בוחרים בהזמנה כפולה, דו-צדדית, המאפשרת עיצוב אישי מסוגנן מצד אחד, ומן העבר השני – פרטים מדויקים וברורים ככל הניתן.

 

X
מעוניינים בפרטים נוספים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם