מכינים את העמוד
מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

קנייה או השכרה של שמלת כלה

נדמה שאין תחליף לשמלה שעוצבה באופן אישי, אך גם לשמלה שנשכרה יש יתרונות רבים שכדאי לשקול

כלות רבות מתלבטות בסוגיה האם להוסיף לכל הוצאות החתונה גם את ההוצאות הכרוכות ברכישת שמלת הכלה. האם כדאי להוציא עוד אלפי שקלים על שמלה, שאמנם תהיה יפה ומרשימה באירוע עצמו, אך רוב הסיכויים שאחרי שייגמר היום הגדול, והאורחים יתפזרו לבתיהם, היא תישאר מיותמת בארון ללא כל שימוש.

אז נכון שיש ערך סנטימנטלי לזיכרון, אפילו אם הוא זיכרון של אלפי שקלים שבעיקר אוגר אבק, ועדיין, האם לא ניתן למצוא אפשרות פחות יקרה? אחד הפתרונות לדילמה הזו הוא שכירת שמלת כלה. שמלה שכזו תותאם גם היא למידותיך ודרישותיך, אך עלויותיה יהיו נמוכות יותר ובתום השימוש תחזירי אותה לחנות ולא תשמרי בבית.

קנייה או השכרה של שמלת כלה 1
לערב אחד בלבד (צילום: shutterstock)

ההתלבטות הגדולה: לקנות - או לשכור?

רכישת שמלה היא האופציה הטובה ביותר כיוון שלא זו בלבד שהשמלה שייכת לך ותשמש לך כמזכרת שתוכלי להראות לילדים, היא גם מותאמת לך אישית ותאפשר לך נוחות מקסימאלית בערב החשוב בחייך. לכן, אם יש באפשרותך לגשת למעצב שמלות כלה שיעצב לך שמלת כלה חלומית לפי דגם מסוים, או אם את מעדיפה לרכוש שמלה מתופרת ולהוזיל עלויות, עדיף לבחור באופציה הזו – אופציית הקנייה.

ומה לגבי שכירת שמלת כלה? ישנן כלות רבות שאינן מעוניינות לרכוש לערב אחד שמלה מפוארת במאות שקלים, ולכן הפתרון הוא לבחור בפשרה: לשכור שמלה. בצורה כזו אפשר להתהדר בשמלה מפוארת המתאימה למידותייך ולהפוך את עצמך לפנינת הערב מבלי להוציא את כל הכסף שלכם רק על השמלה. עלויות שכירה של שמלות ערב מפוארות ביותר עומדות על אלפי שקלים, אך לעתים עדיף לשכור שמלת כלה יד שניה מפוארת מאשר לרכוש באותו הסכום שמלה בינונית שאיננה לטעמך.

הבחירה בידיים שלך

הן לרכישת שמלה והן לשכירת שמלה יש יתרונות וחסרונות, כמו לכל דבר בחיים. שמלת כלה שנרכשה ממעצב היא הערובה לערב מוצלח ונוח. שמלה שתתגלה כבלתי נוחה עלולה להפוך את הערב החשוב בחייך למאכזב. לפעמים, עבור כמה אלפי שקלים כדאי להימנע מפשרות. עם זאת, שמלת כלה מהשכרה יכולה גם לחסוך לך פשרות וגם לחסוך לך כסף ולהעניק לך את הערב שתמיד חלמת עליו, בזול.

הדבר החשוב ביותר שיסייע לך להכריע הוא שאלת הנוחות. אם שמלת כלה מהשכרה איננה נוחה לך במאה אחוז, רכשי שמלה ממעצב. אם יש דבר אחד שאסור להתפשר עליו בערב החתונה הוא הנוחות. לכן, בהתלבטותך בין רכישת שמלה לשכירתה, הניחי לנוחות האישית שלך להכריע, ולא לשום שיקול אחר.

X
מעוניינים בפרטים נוספים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם