מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

טבעות נישואין מיוחדות

חלקה או משובצת אבנים? זהב או פלטיניום? איזו צורת יהלומים? כמה טיפים שיעזרו לכם

זוגות רבים מתחבטים בשאלה איזו טבעת נישואין כדאי לבחור לחתונה. ישנם זוגות המעדיפים טבעת נישואין קלאסית. חלק מהזוגות, בעיקר מסורתיים ודתיים, מעדיפים טבעת נישואין חלקה, ללא שיבוץ אבנים, בקוטר בינוני שבין 1 ל-3 מילימטרים. זו טבעת נישואין העשויה כולה מזהב ובכך עונה על דרישות ההלכה. עם זאת, זוגות רבים מעדיפים לחדש, לשנות ולבחור סוג אחר של טבעת ולהוסיף עליה תוספות שונות לאחר החתונה: יהלומים, אבני חן וכיו"ב.

מקובל להשתמש בארבע מתכות לייצור טבעת נישואין - ניקל, כסף, אבץ ונחושת. היחס ביניהן קובע את צבעה של הטבעת – צהוב, לבן או אדום. למשל, זהב אדום מכיל כמות גבוהה יותר של נחושת, וזהב לבן - כמות גבוהה יותר של ניקל. ההמלצה היא על טבעת מזהב 14 קראט שכן טבעת מסוג זה עמידה יותר, איננה חשופה לפגיעות ולשריטות רבות ועדיפה על פני חומר טהור ורך.

<b>שאלה של תקציב (צילום: shutterstock)</b>
שאלה של תקציב (צילום: shutterstock)

סוגי מתכות 

יש להבדיל תחילה בין טבעת נישואין המיועדת לחתונה עצמה ובין טבעת נישואין שהאישה תישא על אצבעה לאחריה. לפי דרישות היהדות, יש להימנע מחריטות על הטבעת, מהוספת אבני חן וכן מערבוב מתכות נוספות בטבעת. לכן, במידה ואתם מעוניינים לבחור טבעת נישואין שתהווה את הבסיס לטבעת הסופית, קחו בחשבון שטבעת זו כבר לא תהיה כשרה כאשר תוסיפו לה גימורים וריקועים. ישנם זוגות אשר בוחרים שתי טבעות אולם מדובר בהוצאה גדולה שהינה לפעמים מיותרת ויקרה מדי.

טבעת נישואין מגיעה כאמור בשלושה סוגים: זהב צהוב, זהב לבן וזהב אדום. על כל סוג של טבעת מורכבת בהתאמה האבן, ונערכים ריקועים וגימורים בהתאם על הדופן החיצוני של הטבעת. בהתאם למבנה ולגודל הטבעת בוחרים את היהלום אשר מגיע בחמש צורות: עגול, מרקיז (אובלי), לב, פרינסס (מלבני) ואגס. גודל היהלום מתאים לגודלה של הטבעת. ישנן צורות מסוימות הגורמות ליהלום להיראות גדול יותר (אגס, למשל) לכן במידה שברצונכם לבחור בטבעת יהלום בעלת נוכחות, כדאי לחשוב על צורתו של היהלום. חשוב לבחור ביהלום באיכות גבוהה (VVS1, VVS2 וכן הלאה) על מנת להגיע למצב שבו לא נראים כל פגמים ביהלום.

יהלומים

בעוד שהנטייה המסורתית היא לבחור בזהב צהוב, כלומר בטבעת עם מראה קלאסי, נראים טרנדים נוכחיים של טבעות נישואין בזהב לבן, מתכת פלטיניום המשתלבת עם היהלום ומקנה לטבעת מראה ייחודי, יהלומים צבעוניים (שעלותם יקרה עד מאוד), טבעת נישואין הכוללת יהלומים שטוחים קטנים המוחזקים על-ידי רצועות מתכת זעירות ועוד.

שימו לב כי ככל שהטבעת איכותית יותר עם אבן יקרה יותר, כך עלותה גבוהה יותר, עד כדי כך שמחירה עלול להגיע לאלפי שקלים.

X

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם