מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

בחירת הקייטרינג

טיב השירות והמבחר הם רק חלק מהדברים שתצטרכו לברר בבואכם לבחור קייטרינג לחתונה

בחירה נכונה של שמלה ונעלי כלה מיוחדות היא ללא ספק הכרחית, אך אסור לשכוח שאוכל טעים, משובח ואיכותי הוא המפתח לאירוע נוצץ ומרגש – אולי קצת כמו שהצבא צועד על קיבתו, המוזמנים חוגגים על קיבתם. לכן, בחירת שירות הקייטרינג לחתונה הוא אחד הדברים החשובים (והראשונים) שיש לעשות בבואכם לארגן חתונה.

אף אחד לא רוצה שעל האירוע שלו יספרו את סיפורי הזוועה על המלצרית החמוצה והאוכל הלא טעים. לכן בבואכם לבחור את שירותי הקייטרינג לחתונה כדאי לעשות עבודת שטח מקדימה, לברר המלצות, ללכת לטעימות. כל מה שנחוץ כדי לדאוג לכיבוד הטוב ביותר.

<b>המוזמנים רוקדים על קיבתם (צילום: shutterstock)</b>
המוזמנים רוקדים על קיבתם (צילום: shutterstock)

קודם כל: קונספט

לפני שאתם ניגשים לבחור את התפריט לחתונה, תכננו את הקונספט של הקייטרינג. הכוונה היא לאירוח המוזמנים בדרכים שונות: ארוחת טאפסים, הגשה למרכזי שולחן, הגשה אישית, מטבח פתוח לעיני האורחים, חצי מזנון חצי הגשה, קוקטייל פארטי בסגנון finger food ומזנונים-בופה. ברגע שתחליטו על הקונספט, יהיה לכם הרבה יותר קל לבחור את התפריט ולהרכיב את המנות. חשוב לבחור בקונספט אירוח נוח ולא מורכב מדי. בכל מה שקשור לאוכל, אנשים מעוניינים שהמנות תהיינה זמינות, בשפע ומגוונות. לכן סגנון האירוח חייב להיות שמיש ופשוט.

כל התפריטים נותנים אפשרויות בחירה בין בשר בקר, דגים, עוף או תפריט קייטרינג חלבי (למשל, המבורגר ושניצל צמחוניים, פסטות, סלטים עשירים ועוד). מכיוון שהמוזמנים הם אלה שאוכלים ולא אתם, אל תבחרו מנות מקוריות או נדירות מדי העלולות לחטוא לטעמם של רבים מן המוזמנים. כדאי לכלול בתפריט אלמנטים פופולאריים כגון אומצות (סטייקים), חזה עוף, אורז וצ'יפס, דגים ברוטב, סלטים עשירים, פסטות ועוד. ניתן להתחיל מן הקל ולעבור אל המורכב, או לוותר על יסוד כזה או אחר, אולם חשוב לקלוע לטעמו של הישראלי הממוצע. אין משמעות הדבר שעליכם לוותר על מאכלי גורמה אולם תנו בידי המוזמן את מירב האפשרויות. קחו בחשבון שחלק מהזוגות יבואו עם ילדיהם וילדים מעוניינים באוכל טעים ופשוט.

פרטים טכניים חשובים

הקפידו לברר מראש מי מספק את הציוד הבסיסי: קנקנים וכוסות, סכו"ם ומפיות, כלי הגשה ועוד. ישנן חברות קייטרינג לחתונה המספקות את הציוד בעצמן, ובחלק מן המקרים האולם הוא זה שמספק אותם. לא פחות חשוב מכך, הקפידו לבדוק נושאים בסיסיים כגון כשרות (עסק כשר מצויד בתעודת כשרות תקפה; לא די באוכל ש"נראה" כשר), ביטוח, רשיונות ועוד.

<b>מלצרים שמכבדים את המעמד (צילום: shutterstock)</b>
מלצרים שמכבדים את המעמד (צילום: shutterstock)

ודאו כי המלצרים והברמנים מיומנים, בררו כיצד הם יהיו לבושים בחתונה והקפידו לוודא כי רמת השירות גבוהה. בנוסף, קבעו מראש מהו קצב הוצאת המנות בחתונה, מי אחראי על ניהולה הכללי ומי משמש כתובת באירוע. המטרה היא להאציל כמה שיותר סמכויות ולמנוע מעצמכם כאבי ראש. אם תתכננו את הפרטים מראש ובמדויק, תהיו בטוחים ככל האפשר בהצלחת האירוע לשביעות רצונם של כל המוזמנים.

ברחבי האינטרנט ישנן מאות חברות המספקות שירותי קייטרינג לחתונה וכל חברה מבטיחה את התפריט הכי טעים, הכי איכותי והכי מדליק. הדרך היחידה לוודא באיזו חברה לבחור היא הדרך הישנה והטובה: בירורים מפה לאוזן. הרימו טלפונים לחבריכם שנישאו ובררו עמם באיזו חברת קייטרינג הם בחרו ונסו גם לברר עמם אם היו להם הסתייגויות או בעיות. אל תמהרו לקפוץ על החברה הראשונה שנקרית בדרככם ועשו סקר שוק מקיף, יסודי ועמוק. גם בתחום כמו קייטרינג לחתונה - כמו בכל תחום אחר - ניתן להוזיל עלויות.

X

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם