מכינים את העמוד
מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

נישואין אזרחיים בחו"ל

חתונות אזרחיות יכולות להיות מהירות וקלילות, לא מאמינים? הנה כל הפרטים על הליך הנישואין בחו"ל

נישואין אזרחיים אורכים זמן קצר ואינם דורשים תהליך ארוך ומסובך. הסיבה לפופולאריות שיש לנישואין אזרחיים בקרב ישראלים שאינם פסולי חיתון (כלומר, ישראלים שאינם מנועים מלהינשא בחתונה רבנית) היא ההליך הפשוט והידידותי אשר נערך למי שמעוניין להינשא בנישואין שאינם דתיים. חשוב לציין כי נישואין אזרחיים מוכרים על ידי הרשויות בישראל לכל דבר ועניין, ולכן זוג שנישא בנישואין אזרחיים בחו"ל יכול להירשם במשרד הפנים בארץ כזוג נשוי לכל דבר ועניין.

נישואין אזרחיים בחו"ל 1
לא חייבים להינשא בארץ (צילום: shutterstock)

אז איך זה עובד?

כידוע, היעד הפופולרי ביותר לנישואין אזרחיים הינו האי קפריסין שבו יכול בעל אזרחות זרה להינשא עם תום שהייה בת שלושה ימים בלבד באי. כאשר אתם מגיעים לקפריסין ודאו כי יש ברשותכם: תמצית רישום של מעמדכם הזוגי (רווק, נשוי, גרוש). במידה שאחד מבני הזוג גרוש או אלמן, עליו להביא עמו תעודת גירושין או פטירה. במידה שאחד מבני הזוג אינו אזרח ישראלי, עליו להביא עמו תמצית רישום המונפקת על ידי המדינה שבה הוא אזרח. שימו לב, הדבר הכי חשוב הוא שהטפסים יהיו מתורגמים לאנגלית על ידי נוטריון מוסמך.

כאשר תגיעו לבניין העירייה שבו תרצו להינשא, תצטרכו לדאוג להביא עמכם את הדרכונים ואת כל המסמכים הנדרשים. אי הבאת מסמכים אלו עלולה לעכב או למנוע את טקס הנישואין. לאחר שהפקיד או הפקידה בעירייה יוודאו כי ברשותכם כל המסמכים וכי הכל עונה לדרישותיהם, תיפגשו עם ראש העירייה או עם נציג מטעמו. הטקס הינו קצר ביותר ואורך בסך הכול 20 דקות. בתום הטקס, תקבלו תעודת נישואין חתומה ורשמית ותהפכו לזוג לכל דבר ועניין.

תם טקס הנישואין, מה עכשיו?

לאחר שתקבלו לידיכם את תעודת הנישואין, עליכם להחתים אותה במשרד המשפטים הקפריסאי על מנת שתקבל תוקף רשמי. סוכנויות נסיעות וספקי שירותים בתחום מציעים כי תמורת סכום של כמה עשרות לירות קפריסאיות, שליח מטעמם יאסוף מכם את התעודה, יחתים אותה במשרד המשפטים בחותמת אפוסטיל (Apostil) ויחזיר לכם אותה בדלפק שדה התעופה. לחילופין, התעודה החתומה יכולה להישלח לביתכם בתוך חודש ממועד החתונה.

כדאי לזכור שטקסי הנישואין האזרחיים בקפריסין מתקיימים בכל ימות השבוע, מלבד ימי שבת וראשון. לכן, ההמלצה היא להינשא באמצע השבוע על מנת שתהיה לכם את האפשרות לקבל את התעודה בו במקום.

X
מעוניינים בפרטים נוספים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם