מכינים את העמוד
מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

השיר שלנו

איזה שיר להיכנס לחופה, מה להשמיע בשבירת הכוס ואיזה שיר ילווה את הסלואו? המלצות מוזיקליות

החתונה היא ההזדמנות שלכם לבחור איך להרקיד את המוזמנים, אילו שירים לבחור לרגעי השיא השונים בחתונה, וכיצד להפוך את האירוע למאורע מוסיקלי מרגש.

עם זאת כדאי לזכור כי לא אתם מתקלטים בחתונה אלא הדי.ג'יי ששכרתם לאירוע, מסיבה זו בדיוק. לכן, בחרו את המוסיקה בעצה אחת איתו, תנו לו חופש פעולה נרחב ונסו לתת דגשים כלליים ולא להכתיב רשימות השמעה.

השיר שלנו 1
פשוט שיר אהבה (צילום: shutterstock)

קבלת הפנים

החלק הראשון בחתונה הוא קבלת הפנים לאורחים. תקליטנים רבים אינם משקיעים בקבלת הפנים ולכן כדאי שתשימו לב למוסיקה המושמעת בה. כדאי לבחור בשירים רגועים עם ניחוח ישן ומוכר כדי לתת למוזמנים אווירה רגועה של אירוע העומד להתחיל.

ניתן לבחור שירים לחתונה של זמרות וזמרים כגון גלי עטרי, מאיר אריאל, אריק לביא, דייויד ברוזה, הבנאים לדורותיהם, שלום חנוך, אריק סיני ועוד. ישנם המעדיפים שילוב בין שירים עבריים ובין שירים לועזיים ובוחרים שירים של הביטלס, בוב מארלי, אלביס פרסלי, אריק קלפטון, ג'ניס ג'ופלין, דון מקלין, סימפלי רד ואחרים. אל תנסו להקפיץ את האורחים עם מדונה או ליידי גאגא. גם לזה יהיה זמן.

הכניסה לחופה

הכניסה לחופה נחלקת לשני חלקים: כניסתם של בני המשפחה לחופה - הורים, אחים ואחיות, סבים וסבתות, וכניסתם של בני הזוג לחופה. לכל חלק צריך להתאים שיר אחר. מכיוון שמדובר ברגע מלחיץ גם מבחינת ההורים וגם עבור בני הזוג, כדאי לבחור בשירים רומנטיים, שקטים עבור בני המשפחה ודרמטיים עבור הזוג הנישא. ניתן לבחור, למשל, שירים לחתונה של ריטה ורמי קליינשטיין ("שבועה"), חיים משה ("נשבע"), אלון אולארצ'יק ("בוא נגיד שאני שלך"), שלום חנוך ("קח לך אישה"), אדיאמוס (Adiemus), אילנית ("אהבה היא שיר לשניים") ועוד.

בנוסף לשירים עבריים ניתן גם לבחור שירים מסורתיים או נעימות מסורתיות, ישנם כאלה שמעדיפים דווקא מוסיקה אינסטרומנטאלית או שירים לועזיים מוכרים. זה לא עקרוני, מה שחשוב שהשיר שיבחר הוא שיר שמשקף את טעמם והרגשתם של בני הזוג.

רגעי השיא

שלושת החלקים הבאים הם שלב שבירת הכוס, שלב הריקודים באולם, הסלואו בין החתן והכלה הטריים ושיר סיום החתונה. הניחו לדי ג'יי לבחור שירים לחתונה עבור הריקודים באולם. באפשרותכם להציץ ברשימה אך השתדלו שלא להיות מעורבים יותר מדי בכל שיר ושיר אלא בעיקר לעבור על רשימת השירים, לתת דגשים ולפסול שירים שאינם לטעמכם.

שיר שבירת הכוס אמור להיות משמח וקופצני במיוחד. אופציות מקובלות לשירים הן: ביטלס (Help), דייויד בואי (Modern Love), אריאל זילבר ("תן לי כוח"), ג'יימס בראון (I Feel Good), שלמה ארצי ("את ואני"), לירון לב ("נבראתי לך"), יהודית רביץ ("באה מאהבה") ועוד.

עבור סלואו החתונה (וגם עבור שיר הסיום) כדאי לבחור שיר רומנטי ומרגש. אם אתם בענייני קיטש, אל תהססו. זה הרגע שלכם. הצעות המערכת: סלין דיון (My Heart Will Go On), ברלין (Take My Breath Away), בריאן אדאמס (Heaven), דניאל סולומון ("אהבה"), רמי קליינשטיין ("אין כמוה"), הראל מויאל ("ואז תבואי") ועוד.

X
מעוניינים בפרטים נוספים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם