מכינים את העמוד
מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

ניסוח ההזמנה

הזמנה לחתונה צריכה להיות אינפורמטיבית לספק את כל המידע ובה בעת להיות אישית ומקורית

רוב הזוגות מעוניינים בהזמנה מקורית לחתונה אשר תשקף את העובדה שמדובר באירוע המיוחד שלהם. אולם חלק ניכר מהזוגות, בעקבות הלחץ מחליטים לאמץ את הנוסח השבלוני הרגיל שמציעים להם בתי הדפוס.

עם זאת, ניתן לאמץ נוסח מקורי עבור הזמנות לחתונה - להקפיד על האינפורמציה החשובה ולהגיש למוזמנים שלכם את ההזמנה המקורית ביותר שביכולתכם להפיק.

ניסוח ההזמנה 1
ההזמנות תמיד מהודרות אבל מה עם הכיתוב? (צילום: shutterstock)

אז מה צריך לכתוב?

לפני שאתם מתחילים לחשוב על ניסוחים עבור הזמנות לחתונה קחו בחשבון שיש מידע שחייב להיכתב. בנוסף לשמות ההורים, לשמותיכם, לתאריך ולשעת האירוע (ישנם השולחים את ההזמנה זמן רב לפני החתונה כך שמוזמנים יוכלו להגיע לעלייה לתורה בשבת חתן). לכן, אחד הפרטים החשובים ביותר בהזמנה הוא המיקום. הקפידו להוסיף להזמנה עצמה מפה קטנה עם הוראות הגעה. אל תתייחסו לנושא ההגעה בקלות ראש, אנשים שמוזמנים לאירוע אינם אוהבים להתמהמה בחיפוש אחר מקום התרחשותו.

לאחר שווידאתם שכל הפרטים החיוניים ביותר מופיעים באותן הזמנות לחתונה - באפשרותכם לבחור את הנוסח. הנוסח המסורתי מכיל בדרך כלל מעט מאוד טקסט אשר כולו אינפורמטיבי וקלאסי (למשל, "קול ששון וקול שמחה") או ציטוטים ידועים מן המקורות (לדוגמה, "מים רבים לא יכבו את האהבה ונהרות לא ישטפוה"). נוסחים פחות מסורתיים כוללים שירי משוררים ידועים על אהבה, או כתיבה הומוריסטית (אם כי רצוי לא מתחכמת מדי).

חשוב מאוד שהגופנים (הפונטים) שבהם נכתב הטקסט יהיו קריאים ומובנים ולא ייצרו קשיים אצל הקורא. בנוסף, כדאי לוודא כי הטקסט חף משגיאות ומטעויות כתיב כדי למנוע מבוכה מיותרת.

טיפים חשובים

* הקפידו להתאים את גודל הטקסט לגודל ההזמנה. אל תציפו את ההזמנה בטקסט; אם ברצונכם לשים בהזמנה שיר בגופנים מעוצבים, הקצו דף אחד לטקסט האישי שלכם ודף אחר למידע שברצונכם למסור למוזמנים.

* הזמנה לחתונה איננה מכתב והקוראים אותה אינם מצפים לטקסט ארוך. נסו לכתוב טקסט מקורי בכמה שפחות מילים.

* התאימו את הטקסט לקהל המוזמנים. אם חלק מקהל המוזמנים הוא מסורתי או מבוגר, שוו להזמנה מראה קלאסי עם טקסט אשר יערב לאוזנם של הקוראים.

* הבליטו בטקסט את החלקים החשובים: תאריך החתונה, מיקום האולם, מפה ברורה והנחיות ההגעה. זכרו שהמוזמנים מצפים לטקסט קצר וממצה והזמנות אמורות למסור מידע.

* ולבסוף, נסו להפוך את הטקסט לאישי המתאים לאופי שלכם ולאופן שבו תנהלו את חתונתכם. הזמנה מקורית ויפה הופכת את ההגעה למאורע לעניין משמח – פחות לחובה שיש ליטול בה חלק.

X
מעוניינים בפרטים נוספים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם