מכינים את העמוד
מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

עלות הזמנה

בעת עיצוב ההזמנה כדאי לקחת בחשבון דברים כמו סוג הנייר, צורת ההדפסה, הגודל והמעטפות

זוגות רבים מאמינים שיש דברים שפחות דחופים בכל הנוגע לחתונה. למשל, הזמנות לחתונה ובחירת העיצוב, סוג הנייר, הכיתוב ועוד. הזמנות לחתונה עלולות להיות לא אחת הסיבה שבעטיה יחליט אחד המוזמנים אם להגיע, אם לאו. סגנון ההזמנה רומז על טעמם של בני הזוג, אופיים, האופן שבו הם יקיימו את חתונתם ועוד. לכן, כדאי להשקיע שעה מזמנכם במחשבה על הדרך שבה ברצונכם להזמין את האנשים לחתונתכם וכיצד ברצונכם לעשות זאת.

עלות הזמנה 1
טקסטורה רומנטית (צילום: shutterstock)

סוגי נייר

ישנה חשיבות לסוג הנייר בכל הנוגע לעיצוב הזמנות לחתונה וגם ביחס לעלות הכספית של ההזמנות. ניתן לבחור בכל מיני סוגי נייר – נייר כרומו מבריק או מט, נייר עם טקסטורה או נייר ללא טקסטורה, נייר בצבע קרם ונייר בגוון פנינה, נייר קלף או נייר פרגמנט, ועוד. הדפוס המקובל הוא דפוס אופסט ודפוס דיגיטלי הנהוגים בכל בתי הדפוס כיום. מאחר שסביר להניח כי רק אתם וקרוביכם תשמרו את ההזמנה באלבום התמונות, חשוב לבחור נייר איכותי ומכובד (למשל, נייר כרומו מבריק 300 גרם עם כיתוב דו-צידי או נייר קלף קלאסי) אולם גם סוג נייר שלא ייקר באופן דרמטי את תקציב החתונה שלכם.

כל בחירה שלכם ביחס לסוג הנייר עלולה להעלות את מחירו. למשל, ישנם זוגות המעוניינים שהנייר המיועד להזמנות יהיה עשוי מנייר ממוחזר; קחו בחשבון כי הדף כרוך בתוספת מחיר. הזמנות לחתונה עם למינציה, כלומר עם גוון אור, תייקרנה את המחיר ואף עלולות להכפיל את עלות ההזמנות. כך גם לגבי כיתוב על שני צידי ההזמנה (אם כי במקרה זה, התוספת לעלות ההזמנות לא תהיה משמעותית במיוחד). תוספות נוספות הן חיתוך פינות עגולות, עניין המשווה להזמנה מראה קלאסי יותר. העלות המקובלת להזמנה היא בין 2-5 שקלים בלבד.

הגודל כן קובע

גודל ההזמנה משפיע על מחירהּ ויש לבחור בעיצוב ההולם את גודלה של ההזמנה. הגדלים המקובלים הם 10X15 עבור הזמנות קטנות, 12X18 עבור הזמנות בינוניות ו-10X20 עבור הזמנות גדולות. משום מה, דווקא ההזמנות בגודל הבינוני עולות יותר. ככל שאתם מקפידים על הזמנה מעוצבת יותר, על גודל בינוני או גדול ועל נייר איכותי יותר, כך עולה המחיר בהתאם לכמות ההזמנות שברצונכם להדפיס. עם זאת, כמות הזמנות לחתונה איננה מייקרת את העלויות בצורה משמעותית.

זכרו כי לעתים אנו נוטים לטעות ולהזמין מספר הזמנות כמספר המוזמנים. אולם אורחים רבים באים בזוגות או במשפחות ועל כן מספר ההזמנות הנחוץ עומד על מחצית ממספר המוזמנים וכן עוד כמות מוגבלת של הזמנות לאורחים שנזכרתם בהם ברגע האחרון.

המעטפות 

בבואכם לבחור בהזמנה, בעיצובה ובסוג הנייר, קחו בחשבון שההזמנה איננה מגיעה לבדה ויש להכניסה למעטפה. יש כאלו הרוכשים מעטפות מעוצבות לפי ההזמנה לחתונה, יש כאלו המבקשים מעטפות מאולם החתונות (זהו אינטרס של בעל האולם כיוון שמדובר בפרסומת חינם אין כסף) ויש הקונים מעטפות סטנדרטיות רגילות, למרות שאם כבר השקעתם כל כך הרבה בהזמנה, השקיעו עוד שקל במעטפה. זה יכול להיות הבדל קטן וחשוב.

בית הדפוס מספק לכם בנפרד הן את ההזמנות והן את המעטפות. ישנם בתי דפוס אשר יספקו לכם מעטפות על חשבונם בתמורה ל"פרסומת" קטנה על גב המעטפה, אולם בחלק ניכר מן המקרים מעטפות תסופקנה או על-ידי אולם החתונות או תירכשנה על-ידי בני הזוג. לא פעם ניתן לבקש מבעל בית הדפוס להכניס את ההזמנה למעטפה אולם הדבר כרוך בעלות נוספת. 

 

X
מעוניינים בפרטים נוספים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם