מכינים את העמוד
מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

איך לבחור אולם לחתונה?

רגע לפני שאתם חוטפים כאב ראש, מדריך קצר שיסביר לכם מאיפה להתחיל ועל מה כדאי להתעקש

כאשר אתם בוחרים אולם לחתונה אתם למעשה קובעים אם החתונה שלכם תצליח או לא. מכיוון שהמגוון הוא כל כך רחב וגדול והיות שישנם גני אירועים לחתונה והמון אולמות אירועים שמציעים אטרקציות לחתונה רבות כל כך, זוגות רבים אינם יודעים איך לבחור אולם חתונה והמשימה הופכת קשה שבעתיים. ישנם כמה דברים שאתם צריכים לקחת בחשבון בבואכם לבחור אולם חתונה והיצמדות לקריטריונים האלה תאפשר לכם להצליח בבחירת האולם.

איך לבחור אולם לחתונה? 1
לחשוב על כמות המוזמנים (צילום: shutterstock)

מד מרחק

ראשית, אל תתעללו באורחים ובמוזמנים שלכם. כדאי לבחור אולם לחתונה הקרוב למקום מגוריכם.במידה ששני בני הזוג גרים בערים שונות, אפשר לבחור מקום טוב באמצע. כיום לא תתקשו למצוא גני אירועים במרכז, רחובות, בירושלים, בחדרה ואפילו בבאר שבע. בקיצור, בכל מקום שתרצו. השאלה הבסיסית כשאתם תוהים איך לבחור אולם היא אם אולם חתונה מסוים נגיש לקהל המוזמנים מבחינת תחבורה ציבורית, גישה לכלי רכב, חנייה במקום ועומסי תנועה. לא נגיש? עוברים הלאה.

דבר חשוב ביותר הוא כמות המוזמנים. ככל שיש לכם יותר מוזמנים, כך יכולת המיקוח שלכם באשר לתאריך האירוע ולעלות המנה גבוהה יותר. אם יש לכם פחות מ-300 מוזמנים, יכולת המיקוח שלכם מול בעלי האולם תקטן. לכן, עוד תשובה לשאלה איך לבחור אולם היא להתאים את גודל האולם לכמות המוזמנים. אם יש לכם מעט מוזמנים יחסית, אל תבחרו גן אירועים לחתונה והסתפקו בבחירת אולם חתונה שיתאים לצרכיכם ולצרכי המוזמנים.

תקציב ואופי האירוע

פרמטר חשוב נוסף בבחירת אולם לחתונה הוא אופי האירוע בו אתם מעוניינים. אם אתם בונים על אטרקציות לחתונה, מעוניינים באירוע גדול ומפואר, רוצים לשלב אלמנטים שונים באירוע – אתם לא רק צריכים למצוא אולם חתונה רחב ידיים אלא גם אולם חתונה שיש ברשותו האמצעים הפיזיים להתמודד עם סוג אירוע מעין זה: מערכת קול והגברה, תשתית חשמל נאותה, צוות שיודע להתמודד עם אירוע מורכב יותר מחתונה רגילה ועוד.

ולבסוף, ישנם שני שיקולים מכריעים נוספים בבחירת אולם חתונה – מחיר המנה ותאריך האירוע. אתם יכולים וצריכים להתמקח על מחיר המנה. שוק החתונות הוא סוער ותחרותי ולכן אין מחירים קדושים. אם המחיר יקר לכם מדי ואינם יכולים לעמוד במסגרת התקציבית שקבעתם לעצמכם, בחרו אולם לחתונה אחר שהולם את ההשקעה הכספית שברצונכם להשקיע. ואם אתם תוהים איך לבחור אולם מבחינת התאריך, הרי שישנם שני כללים בסיסיים – כלל העונה וכלל היום: בקיץ יקר יותר, בחורף זול יותר; בימי חמישי יקר יותר ובתחילת השבוע – זול יותר.

טיפים נוספים

זוגות שאינם נישאים בחתונה אורתודוכסית יכולים לנצל תקופות שאסורות בחתונה – ספירת העומר וימי בין המצרים – על מנת להוזיל את עלות החתונה. כך תוכלו למצוא אולם לחתונה במחיר זול יחסית.

ככל שטווח הימים בין מועד סגירת החתונה עם בעל האולם ובין עריכת החתונה עצמה יהיה קצר יותר, כך עלות שכירת אולם חתונה תהיה זולה יותר.

X
מעוניינים בפרטים נוספים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם