מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

למה צריך לשים לב?

רישיון, חנייה, גנרטור, מיזוג ואקוסטיקה, הם רק חלק מהדברים שצריך לבדוק לפני שחותמים על חוזה

בחירת אולם לחתונה היא פרוצדורה ביורוקרטית לעתים ולכן חשוב לוודא כי מתקיימים מספר תנאים בסיסיים בבואכם לבחור אולם חתונות בו תיערך חתונתכם. הכללים האלה תקפים לגבי כל אולם לחתונה ועליכם לוודא שהם חלים על האולם שבו חתונתכם עתידה להיערך.

לפני שאתם ממהרים לשלוח לאורחים שלכם הזמנה לחתונה חשוב שתשימו לב האם לאולם החתונה שבחרתם יש רישיון מכיוון שבישראל יש מספר לא מבוטל של גני אירועים ללא רישיון. אם אתם בוחרים אולם לחתונה או גן אירועים לחתונה שאין לו רישיון, משמעות הדבר שהמקום פועל ללא ביטוח ובניגוד גמור לחוק. אולם חתונות צריך אישורים ממשטרת ישראל וממכבי האש ועל המזון המוגש בו צריך להיות פיקוח של משרד הבריאות. בחירת אולם לחתונה צריכה אפוא להתחיל בבדיקת רישיון בעל האולם. אם אין לו רישיון – אל תתפתו להצעת מחיר מפתה. זה עלול לעלות לכם ביוקר.

<b>תשומת לב לפרטים הקטנים (צילום: shutterstock)</b>
תשומת לב לפרטים הקטנים (צילום: shutterstock)

מיזוג - ואקוסטיקה

שאלה חשובה היא שאלת המיזוג. בבואכם לבחור אולם לחתונה עליכם להקפיד שהוא יהיה ממוזג כראוי, בפרט אם האירוע נערך בקיץ, לא כל שכן אם כמות האנשים באירוע היא גדולה. הדבר האחרון שאתם צריכים הוא אולם חתונות מחניק. לכן, כשאתם עורכים בחירת אולם לחתונה וקופצים לראות חתונה של זוג אחר, שימו לב למיזוג האירוע. קחו בחשבון שאם אתם בוחרים גן אירועים לחתונה – הקיץ הישראלי עלול להתיש את האורחים שלכם.

משתנה נוסף וחשוב הוא האקוסטיקה של האולם. כשאתם באים לבחור אולם חתונות ונוכחים בחתונה לדוגמה, שימו לב אם האורחים באולם יכולים לשמוע זה את זה ועד כמה המוזיקה משתלבת בחלל האירוע. הקירות והתקרה מחזירים גלי קול ושילוב בין מוזיקה, דיבורים ואקוסטיקה גרועה עלול להיות בלתי-נסבל. אם אולם לחתונה מסוים נראה לכם רועש מדי, כדאי לבחור באולם אחר.

כשאתם באים לאירוע לדוגמה, עמדו בפינת האולם על מנת לקלוט את הנעשה בו. כדאי גם לבדוק את המגבלות החלות על האולם כיוון שאולמות הממוקמים בסמוך לאזורי מגורים נדרשים להנמיך עד מאוד את מערכת ההגברה לקראת חצות הליל. בחירת אולם לחתונה דורשת אפוא גם התחשבות בעניין כזה הנראה לכם פעוט.

ועוד כמה פרטים טכניים

חשוב לוודא כי ישנם סידורי חנייה הולמים בכניסה לאותו אולם חתונות שבחרתם. כשאתם עורכים בחירת אולם לחתונה ודאו כי ישנה גישה לנכים, שהמרחק בין החנייה ובין הכניסה לאולם איננו רב, דבר היכול להקשות על אנשים מבוגרים או לנשים ההולכות על נעלי עקב, וכן שהחנייה מסודרת. שבילים שאינם מוסדרים וחניות שאינן מוסדרות עלולים לגרום אף לנפילות של אורחים מבוגרים ולתקריות מצערות.

ואם בעניינים טכניים עסקינן, הרי שדבר לא פחות חשוב בענייני אולם חתונות הוא החשמל. אולם לחתונה צריך לקחת בחשבון שעלול להיות קצר או שעלולה להתרחש הפסקת חשמל. לכן עליו להיות מצויד בגנראטור. אם אין ברשותו גנראטור, בחרו אולם אחר. ואם יש ברשותו אחד, ודאו כי הגנראטור עובד ותקין. השימוש בגנראטור איננו קבוע וכדאי לוודא שבעל האולם בדק שהוא תקין.

 

X

מעוניינים בפרטים נוספים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם