מכינים את העמוד
מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

הסכם התקשרות עם הצלם

החל מהמוצרים וכלה בפרטי התשלום - כל מה שחשוב לכלול בהסכם עם הצלם

אחד הדברים החשובים ביותר לחתן, לכלה ולבני משפחותיהם הוא תיעודה את החתונה. לכן, אחת ההוצאות הניכרות בחתונה היא צילומה. חתונה היא אירוע חד-פעמי ולכן כדאי לברר ולהסדיר את כל הפרטים מראש בהסכם ברור ומובן, לדאוג לצוות צילום מקצועי ומהימן ולדאוג שההוצאה הכספית הניכרת תצדיק את עצמה.

הסכם בחירת צלם לחתונה ראוי איננו יכול, מן הסתם, לפצות את בני הזוג במקרה של תקלה כזו או אחרת, אולם באפשרותו להגן על זכויותיו של מזמין הצילום ולפרט את סך המוצרים והשירותים שיינתנו לו.

הסכם התקשרות עם הצלם 1
סיי צ'יז (צילום: shutterstock)

מה לכלול בהסכם?

צלמי החתונה לרוב מציעים הסכם מוכן מראש לבני הזוג. כמו בכל הסכם, חשוב לקרוא את החוזה מראש ולוודא שאין בו תנאים מקפחים. תנאים אלה דואגים להגן על העסק מפני הפרת החוזה אולם אינם פועלים להגן על הצרכן. לכן, חשוב לדאוג שההסכם יכלול תנאים אשר יגנו על בני הזוג מפני תקלות, עוולות ובעיות.

חשוב לוודא שההסכם עצמו הוא הדדי. עדיף לקחת את ההסכם הביתה, לקרוא אותו היטב ולברר עם בני זוג אחרים שנישאו, מאשר להיחפז ולחתום מייד.

ההסכם צריך לכלול את כל פרטי השירות הניתנים על-ידי העסק: מספר הצלמים (לפחות שניים – צלם סטילס וצלם וידאו); זהות הצלמים; תאריך האירוע; שעת הגעת הצלמים ושעת עזיבתם; מקום צילומי החוץ ושעת הגעתם של הצלמים לצילומי החוץ.

יש לתעד בחוזה את מספר התמונות שתצולמנה בצילומי החוץ ולנקוב באורך סרט החתונה שיצולם; יש לוודא כי לצלמים ברורה חלוקת הצילומים למספר התמונות שלפני החופה, בחופה ולאחריה וכמות התמונות המשפחתיות הקבוצתיות שיצולמו. בנוסף, יש לברר עם הצלמים באילו אביזרים וטכנולוגיות צילום הם משתמשים, כגון צילום על זרוע מתכווננת, צילום רחף ועוד.

לרדת לפרטים הקטנים

אל תהססו לציין בהסכם בחירת צלם לחתונה כל פרט ופרט: לכלול בהסכם כמות תמונות ואלבומים, לרבות מספר התמונות שתצולמנה, ולנקוב במספר התמונות המודפסות שיישארו בידי בני הזוג ובכמות העותקים מכל תמונה, ומחיר. במידה שבני הזוג מעוניינים לקבל לידיהם תקליטור (דיסק) המכיל את כל התמונות, יש לציין זאת במפורש ולנקוב במספר העותקים של התקליטור שיינתנו. זוגות רבים מזמינים כמה אלבומים מהצלם ולכן יש לנקוב במספר העותקים ולציין כמה תמונות תיכללנה בכל אלבום. בנוסף, יש לבדוק אם הצלם נותן לבני הזוג גם אלבום דיגיטלי שניתן לבחור ממנו את התמונות לאלבום.

באשר לסרט החתונה, ודאו מראש כי עורך הסרט הוא איש מקצוע, בררו מהו אורכו של הסרט וציינו אם ברצונכם לקבל את חומר הגלם לפני העריכה ולצפות בו. ישנם זוגות המעוניינים לקבל את חומר הגלם יחד עם סרט החתונה ערוך עצמו. במידה שברצונכם לקבל את חומר הגלם, דאגו שהדבר יצוין בהסכם במפורש.

זמן למזומן

בסופו של דבר, בחירת צלם לחתונה היא עניין עסקי וכרוך בכסף. לכן, יש לרשום בהסכם במפורש את תנאי התשלום, המחיר ומועדי אספקת המוצרים המופיעים בהסכם. נהוג לשלם מקדמה או 50 אחוז מן התשלום מראש ואת המחצית השנייה של התשלום לשלם עם מילוי כל תנאי ההסכם.

ישנם זוגות הנוהגים לשלם מקדמה, תשלום נוסף בחתונה עצמה ותשלום אחרון עם קבלת המוצרים הסופיים. דאגו לציין את המחיר בשקלים כולל מע"מ, לא בדולרים ולא בלי מע"מ, וכן לנקוב במחיר של כל שירות בנפרד.

דאגו לכלול בהסכם סעיף הקובע פיצויים מוסכמים במקרה של הפרת ההסכם על-ידי בית העסק, לרבות פיצוי על קבלת המוצר הסופי באיחור. כמו כן, דאגו לנקוב בסכום הפיצוי המגיע לבית עסק במקרה שאתם מבטלים את האירוע. אל תהססו לפרט כל פרט ופרט בהסכם; במקרה שהדברים יתגלגלו חלילה לבית המשפט, כל צד ישתמש בהסכם על מנת לנסות ולהצדיק את דרישותיו.


X
מעוניינים בפרטים נוספים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם