מכינים את העמוד
מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

בחירת מוזיקה לאירועי המצווה

לא פשוט לבחור את המוזיקה המתאימה ביותר לבר או בת המצווה, מספר עצות שיסייעו לכם לבצע את ההחלטה הנכונה

מוזיקה לאירועים צריכה להתאים לקהל האורחים והמוזמנים. כך למשל לא ניתן להשמיע מוסיקת היפ הופ בועטת לקהל של מבוגרים. ייתכן גם המקרה ההפוך בו מוסיקה לבר מצווה תיחשב כושלת משום שנעשה שימוש בסגנון קלאסי לקהל של צעירים. על מארגני האירוע לזכור שאינם מעצבים ערב פרטי ליחיד אלא ערב חברתי, ועל כן לא יוכלו להיות מונעים אך ורק על פי טעם מוסיקלי אישי. יש צורך ממשי לפנות אל קהל היעד ולגרום לו ליהנות בכדי שהאירוע ייחשב כהצלחה, וכידוע כאשר ההמון נהנה, כולם נסחפים אחריו.

מוסיקה לבר מצווה וכן מוסיקה לבת מצווה צריכות להתאים לקונספט של האירוע. אם החלטתם לערוך אירוע חברתי בצהרי יום נעים בתוך גן אירועים, סביר להניח שמוסיקת דאנס קצבית לדוגמא לא תתאים לאירוע.

<b>הקדישו מחשבה בבחירת השירים (צילום: shutterstock)</b>
הקדישו מחשבה בבחירת השירים (צילום: shutterstock)

איזה שירים לבחור?

אם אין לכם מספיק ידע מעודכן בתחום מוסיקה לאירועים, תאלצו להתייעץ עם אנשים שלדעתכם יוכלו לעזור. קרובי משפחה שכבר מנוסים בהפקת אירועים, חברים שנוהגים ללכת להרבה אירועים ולפיכך כבר הצליחו לפתח חשיבה ביקורתית, בעלי מקצוע בתחום מוזיקה לאירועים וכדומה.

אירועי בר מצווה הם בעלי משמעות משפחתית בעיקרם, בן המשפחה הגיע לגיל בגרות בו הוא נוטל על עצמו את עול המצוות, לאחר שהוכיח את יכולותיו בעלייה לתורה. הבן להורים הגאים זוכה לחגיגה שנועדה כולה עבורו. האופי של הטקס והמעמד המיוחד מצריכים את ההתייחסות המוסיקלית ההולמת.

למרות שקשה לבחור מוסיקה שתקלע לטעמם של כל האורחים בגלל הבדלים במאפיינים התרבותיים, ובפער הגילאים, כדאי לבחור שירים בעלי משמעות של משפחתיות ושמחה - כמו שיר סלואו המעיד על קשר בין אמא לבן, שיר כניסה מרשים ושיר מתאים לסיום הדרשה. תוכלו לבחור שירים ישראליים שמחים שכולם אוהבים לשמוע, ושירים בעלי קצב מרקיד. כמו כן, כדאי לכם להתייחס לעדות השונות במשפחתכם – הקצו זמן למספר שירים מן המסורת העדתית להנאתם של הקרובים לכם, ולא תתחרטו על כך.

משימות לתקליטן

לאחר שביצעתם בדיקה ראשונית באופן עצמאי וגיבשתם פחות או יותר את הסגנון המוזיקלי הרצוי לכם בכל שלבי בר המצווה החגיגית, תוכלו להציג את רשימת השירים לתקליטן בו בחרתם.

על בעל המקצוע האחראי לתכנון המוזיקה לבר המצווה ולבת המצווה להכיל את קהל הרוקדים, כלומר עליו להבחין בסיטואציה בה האווירה לא מתרוממת, ולדעת לתמרן כדי להציל את הערב, ולאו דווקא להיצמד אל תוכנית השירים המקורית בכל מחיר.

התאמת מוסיקה לאירועים היא מלאכתו של התקליטן. עליו להבחין מי הם האנשים הדומיננטיים שמרקידים את כולם, או כאלו שקהל רב סובב אותם - ולהתאים את המוסיקה לפיהם. על התקליטן להיות בקשר עין עם סביבת הרוקדים ולדעת לקרוא אותם כדי לצפות את הלך הרוחות וכדי לא לאבד את התלהבותם.

מוזיקה לבת מצווה וכן מוזיקה לבר מצווה שלכם תהיה מורכבת מן השירים שביקשתם, ודאו כי כך יהיה באמצעות חתימת הסכם כתוב מראש עם התקליטן בו בחרתם. כך תוכלו למנוע בקשות חוזרות מהתקליטן לשנות שירים במהלכו של האירוע, דבר שעלול לפגום במידת ההנאה שלכם, ולאור ההשקעה הגבוהה מגיע לכם ערב שכולו הנאה וטוב.

X
מעוניינים בפרטים נוספים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם