מכינים את העמוד
מכינים את העמוד.. הפעולה עשויה להימשך כמה שניות

טיפים לבחירת די.ג'יי

חלק נכבד מהשמחה והאווירה באירוע, היא הזכות להתרגש ולרקוד לצלילי מוזיקה משובחת ולהיטים מוכרים.

מוזיקה היא חלק בלתי נפרד מאווירת השמחה, בכוחה של המוזיקה להעשיר כל אירוע משמח ולהעצים את התחושות דרך הצלילים החודרים. ביכולתו של די.ג'י איכותי לגרום לרחבת הריקודים באירוע שלכם להיות מלאה באנשים.

טרנד להקות קאברים למסיבת בר מצווה או חגיגת בת מצווה חלף כמעט לגמרי מן העולם. הנוהג המקובל כיום הוא להשכיר די.ג'י לבר מצווה שינצח על כל האירוע. גם מי שמתעקש להזמין זמר או להקה לא יוותר על התקליטן וישלב בין שניהם.

<b>האווירה על רחבת הריקודים תלויה בתקליטן (צילום: shutterstock)</b>
האווירה על רחבת הריקודים תלויה בתקליטן (צילום: shutterstock)

מהו תקליטן טוב ?

דיג'יי איכותי לבר מצווה או לבת מצווה הוא אחד המספק את כל הציוד הנחוץ לאירוע במסגרת השירות שלו. בבעלותו מערכות הגברה שמייצרות סאונד באיכות גבוהה, וכן עליו להיות אדיב ובעל נכונות להישמע לכל בקשותיכם. מומלץ להיפגש עם מספר תקליטנים לפני שבוחרים אחר לאירוע שלכם, כדי להתרשם ולקבל ייעוץ.

במסגרת הפגישה תוכלו להתייעץ עם הדי.ג'יי על המוזיקה לאירוע. תקליטן לבר מצווה מיומן ומקצועי יביע את דעתו לגבי המוזיקה שתתאים לקהל. כמו כן, תוכלו לפרט באיזו מוזיקה אתם מעוניינים, וכך תוכלו לבקש כל שיר בו תחפצו לאירוע שלכם. בשלב זה, אין מקום להתפתות דווקא לכיוון המוסיקה המעודכנת והחדשה ביותר. עליכם לזכור, המטרה בבחירת מוזיקה לאירוע היא לגרום לאורחים ולמוזמנים שלכם לשמוח ולצהול יחד אתכם.

שימו לב: תקליטן בעל ניסיון יודע כיצד לכוון את האווירה על רחבת הריקודים. למשל, כשאתם רוקדים ונהנים, ומגיע שיר קצבי יותר ומקפיץ יותר, אתם מגיבים בהתאם ותחושת ההתרגשות והשמחה גוברת. 

בדקו את הרשימות

כמו בכל תחום מקצועי, גם ביצירת אווירת ריקודים קיימת מתודה ברורה. רשימת המוסיקה באירוע אמורה להתחיל בשירים נעימים ואהובים  - עדיף סגנון קונבנציונאלי שמתאים לטעמו של הרוב -  ולהתגבר עם התפתחות המסיבה.

תקליטן לבר מצווה, וכן תקליטן לבת מצווה שהוא בעל הבנה מקצועית בתחום האירועים, מיד ישאל אתכם בנוגע לאופי המוזמנים – האם רוב הקהל שייך לעדה מסוימת? האם הזמנתם כמות צעירים גדולה? האם מצויים בקהל המוזמנים מבוגרים רבים? וכמה חברים מהכיתה מגיעים? די.ג'יי לבר מצווה ידע כיצד להתאים את המוסיקה לאורחים ולסגנונות השונים, ויבנה תוכנית מוזיקלית יחד אתכם ולרוחכם.

די.ג'יי לבר מצווה הממהר לפסול את דעותיכם, כנראה לא יתאים לכם. זכרו כי המטרה המשותפת גם לכם וגם לדי.ג'יי היא ליצור אירוע מהנה שכולו שמחה וגאוות הורים גם לכם וגם לקהל. אם זיהיתם בתחושתכם כי אין הבנה ביניכם לבין בעל המקצוע, הקדימו תרופה למכה ואל תתנו יד לשום דבר שעלול להרוס לכם את השמחה.

הקדימו לתאם מראש

מוטב לבחור כמה שיותר מוקדם לפני מועד האירוע די.ג'י לבת מצווה או בר מצווה. עדיף לכם לשריין את התאריך אותו קבעתם למסיבה החגיגית עם איש המקצוע בו אתם מעוניינים. זכרו כי תקליטני אירועים טובים נוטים למלא את יומן העבודה שלהם חודשים מראש.

מומלץ לסגור עם תקליטן לבר מצווה מספר חודשים מראש, כך תוכלו להסיר דאגה, כשאחת המשימות החשובות ביותר בארגון האירוע תהיה מאחוריכם.

X
מעוניינים בפרטים נוספים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם